Bayan Çizme Modelleri

  • 26 Haziran 2019
  • 197 kez görüntülendi.

Bu yazımızda kıyafetten daha çok aksesuar olarak geçen bir tasarımdan bahsedeceğiz. Bahsedeceğimiz konu olacaktır. Daha çok genç bayanlar tarafından tercih edilen bu ayakkabı modelleri son dönemlerde oldukça popüler hale gelmiştir.

Daha çok uzun modellerin tercih edildiği bayan çizme modellerinde kısa modellerde azımsanmayacak derecede çoktur. Farklı malzemelerin kullanıldığı bu ayakkabı modellerinde en çok tercih edilenler deri ve süet modellerdir. Çizmeler botlara göre daha ince ve daha uzun olarak üretilmektedir. Bayan çizme modellerinde oldukça fazla sayıda tasarım bulunmaktadır. Genel olarak değerlendirdiğimizde bağcıklı ve bağcıksız olarak ele alınan bu tasarımların ikisinin de çok sayıda farklı alternatifi bulunmaktadır. Arkadan bağcıklı, uzun bağcıklı, kemerli, tokalı, fermuarlı ve saymadığımız çok sayıda farklı alternatifli çizme modelleri mağaza vitrinlerini süslemektedir. Tarzına ve tasarımına göre hem genç tesettürlü bayanlara hem de orta yaş tesettürlü bayanlara hitap eden bayan çizme modellerinde renk çeşitliliği de oldukça fazladır. En çok tercih edilen renk siyah olurken onu kahverengi takip etmektedir. Daha çok kış mevsiminde tercih edilen bu çizmeler bazen dizlerin yukarısına kadar gelebilmekte, ince ve esnek bir yapısı olduğundan dolayı rahat etmenizi sağlamaktadır. Farklı topuk seçenekleriyle bayanlara hitap eden bu ayakkabı modellerinde ince topuk, dolgu topuk ve düz taban gibi modeller bulunmaktadır. Spor giyinen bayanların tercihi düz modeller olurken, klasik giyinen ve daha çok orta yaşın tercih ettiği modeller ince topuklu ve dolgu topuklu modellerdir. Bununla beraber hem pantolonlarla hem de etek modelleriyle kombin yapılabilmektedir bayan çizme modelleri. Genç bayanlar daha çok kısa eteklerle ve pantolon modelleriyle bu ayakkabıları kombin yaparken, yetişkin bayanlar uzun etek modellerini kombin yaparken kullanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Ceket Kombinleri başlıklı makalemizde Tesettür Ceket Kombinleri, Tesettür Deri Ceket Kombinleri ve Tesettür Kısa Ceket Kombinleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ