Broşlu Tesettür Kıyafet Modelleri

  • 10 Temmuz 2019
  • 344 kez görüntülendi.

Aksesuarlar bir kıyafet için her zaman göz doldurucu detaylardır. Bazen çok sade olan bir kıyafet bile ufak bir aksesuarla bambaşka bir görünüm kazanabilmektedir. Tesettür kıyafetlerde en fazla tercih edilen ve en özel tasarımlarda kullanılan aksesuarlardan bir tanesi de broşlardır. Broş aksesuarlarıyla hazırlan bu kıyafetlere yazımızla devam edeceğiz.

Broş modelleri daha çok özel günler için hazırlanan tesettür kıyafet modellerine eklenmektedir. Broşlu tesettür kıyafet modellerinde abiye modelleri, abiye elbise modelleri, yelek modelleri, tunik modelleri ve özel elbise modellerini görmekteyiz. Bazen süs şeklinde kıyafete eklenen broş detayları bazen de kıyafet parçalarını birbirine tutturmak amacıyla süslenerek kullanılır. Düğmelerin sadeliği ve sıradanlığından kurtulup broşlarla görsellik katılmaktadır Daha çok gümüş renginde karşılaştığımız broşlar kimi zaman da gold renginde karşımıza çıkmaktadır. Broşlu tesettür kıyafet modellerinde broşlar kıyafete özel bir hava katmakta ve kıyafetin daha ağır ve havalı bir görüntü kazanmasına katkı sağlamaktadır. Moda tasarımcıları özel tasarımlarında broş tasarımlarına oldukça fazla yer vermektedir. Tesettür broşlu kıyafet modellerinde broş detayları bazen omuzlara yakın yerlerde bazen göğüs kısmında bazen göbek bölgesinde kıyafetlerin birbirine tutturulmasıyla hazırlanmaktadır. Hemen hemen her renkte kıyafete uyum sağlayan broş detayları bazen küçük parça şeklinde olurken bazen de daha büyük parçalar halinde olmaktadır. Kimi zaman basit şekillerle hazırlanan bu aksesuarlar bazen de belli anlamların yer aldığı parçalarla oluşturulmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Deri Kıyafet Kombinleri başlıklı makalemizde En Şık Tesettür Deri Kıyafet ombinleri, Şık ve Modern Tesettür Deri ve Tesettür Deri Giyim Kombinleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ