Büzgülü Tesettür Elbise Modelleri

  • 24 Temmuz 2019
  • 541 kez görüntülendi.

Aynı detaylar birçok tesettür kıyafette kullanılabilmektedir. Bu detaylardan biri de çok sayıda tesettür kıyafette kullanılan büzgü detaylarıdır. Bizlerde yazımızda bu kıyafetlerden biriyle birleşince ortaya çıkan büzgülü tesettür elbise modellerine değinmeye çalışacağız.

Büzgü dediğimiz olay kıyafetin bir noktasında kıyafetin bir ip veya lastik ile veyahut dikişle katlanarak kıyafetin bir noktasının öteki bölümlere göre daralmasıdır. Büzgülü tesettür elbise modellerinde büzgü detaylarının en çok görüldüğü noktalar göğüs kısmının hemen altı ve bel kısmıdır. Bununla beraber bazen bileklerde bazen boyun kısmında bazen de etek kısımlarında büzgü detayı görebilmekteyiz. Büzgülü tesettür elbise modellerinde büzgü detayları kıyafetin tasarımına göre bazen ince bir çizgi şeklinde olurken bazen de daha geniş bir halde tasarlanmaktadır. Bu kıyafet modellerine baktığımızda çoğunluğu tek renk kıyafet modelinden oluşmaktadır. Tek renk ve sade modeller olan çoğunlukla günlük kıyafet tasarımları arasında yer almaktadır. Hem açık renklerde bulunan hem de koyu renklerde bulunan büzgülü tesettür elbise modellerinde en fazla tercih edilen renkler haki yeşili, kırmızı, kiremit rengi lila ve krem renkleridir. Düz olan bu modellerde az sayıda da olsa desenli modellerde bulunmaktadır. Büzgülü tesettür elbise modellerini daha çok 22 – 40 yaş arası tesettürlü bayanlar tercih etmektedir. Hem rahat hem de bol olan bu tasarımların kullanımı gittikçe genişlemekte ve daha büyük bir kesime hitap etmektedir.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Abiye Tulum Modelleri başlıklı makalemizde En Güzel Tesettür Abiye Tulum Modelleri, En Şık Tesettür Abiye Tulum Modelleri ve Modern Tesettür Abiye Tulum Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ