Drapeli Tesettür Kıyafet Modelleri

  • 30 Haziran 2019
  • 501 kez görüntülendi.

Tesettür kıyafetlerde farklı tasarımlar tesettürlü bayanlar için cezbedici hale gelmektedir. Yeni arayışlar ve farklı tarzlar arayan tesettürlü bayanlar için moda tasarımcıları tarafından farklı seçenekler hazırlanmaya başlanmıştır. Bunlardan biri de son dönemlerin gözde tasarımlarından olan drapeli tesettür kıyafet modelleridir.

Önce drapenin ne olduğuna kısaca değinip yazımıza devam edelim. Drape kıyafette belli bölgelerin katlanarak dikilmesiyle hazırlanan bir tasarımdır. de bu şekilde hazırlanıp piyasaya sunulmaktadır. Katlanan kısmın hem bol hem de rahat bir yapısı olmasıyla beraber şık bir tasarım olarak ta kabul edilmektedir. Tesettür alanında daha çok başörtüsü modellerinde karşımıza çıkan bu tasarımda başörtüsünde de şallar önemli bir yer tutmaktadır. Bununla beraber tesettür elbise modelleri, gelin başı modelleri, tunik modelleri gibi birçok farklı kıyafette drape detayları öne çıkmakta ve bu detaylarla oluşturulan tasarımlar piyasalarda yerini almaktadır. Birçok farklı renkte ve tasarımda karşımıza çıkan daha çok özel günler için tasarlanan klasik modellerdir. Spor tasarımlardan uzak duran ve şık ve zarif giyinmek isteyen tesettürlü bayanların tercih ettiği bu kıyafetler hem genç tesettürlü bayanlar için hem de orta yaş tesettürlü bayanlar için tercih edilebilecek kıyafet modelleridir. Bir yemek davetinde, balo gibi bir ortamda veyahut nişan gibi törenlerde bu tasarımlardan yararlanabilir ve drapeli tesettür kıyafet modellerini tercih edebilirsiniz. Daha sonraki yazılarımızda bu kıyafet modellerini tek tek değerlendirip bu modeller hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Bir önceki yazımız olan Güpürlü Tesettür Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde En Güzel Güpürlü Tesettür Gelinlik Modelleri, En Şık Güpürlü Tesettür Gelinlik Modelleri ve Güpür Detaylı Tesettür Gelinlik Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ