Genç Tesettürlü Hanımların Tunik Modası

Genç Tesettürlü Hanımların Tunik Modası

Tesettürde her yaş kesiminin farklı kıyafet tarzları bulunmaktadır. Genç tesettürlü hanımların modası da tuniklerin genç hanımlar arasında daha rağbet gördüğünü göstermektedir.

    Tunikler modern kıyafetler olmakla beraber farklı tasarımları bulunan kimi zaman gündelik yaşantıda kullanılan kimi zaman sokak modasının öncü tasarımı olan kimi zamanda genç hanımların özel davetlerini süsleyen bir kıyafettir. Bu nedenle tunik modellerinin geniş bir kullanım alanı ve geniş bir beğeni kitlesi bulunmaktadır. Özellikle pantolonlar ile kombin yapılan bir kıyafet olmuştur.

Spor Tunik Modelleri

Klasik tasarımlar kumaş pantolonlarla, spor tasarımlar ise kot pantolonlarla kombin yapılan bir kıyafettir. Spor ve gündelik tasarımlar düz modeller şeklinde olurken bu tesettür tunik modellerinde genel olarak baskı detayları ve kapüşon detayları hâkim olmuştur.

Klasik Tunik Modelleri

Klasik tasarımlarda ise detaylar en çok beğenilen ve tercih edilen modeller olurken bunu taş, inci, dantel gibi detayların eklendiği modeller izlemektedir. Genel olarak tek renk olan özel ve klasik tasarımları şarplarla ve topuklu ayakkabılarla kombin yapılmış şekilde görmekteyiz. Bunlar özellikle kolye detaylarıyla daha gösterişli ve daha zarif bir görüntü sergilemeyi başarmıştır. Bununla beraber genç hanımlar için hem yaz hem de kış mevsimlerinde kullanabileceği sayısızca model bulunurken farklı kumaşların kullanıldığına şahit olmaktayız.  Yazın şifon, pamuk gibi ince kumaşların kullanıldığı kıyafetler daha popülerken kışın ize özellikle triko gibi kumaşların kullanıldığı tunikler kullanılmaktadır. Son dönemlerde tesettür tunik modası orta yaş kesime hitap eden kıyafetlerle piyasaların dengesini değiştirmiş ve genç hanımlarla özdeşleşen tunik modelleri orta yaş kesiminin de bir kıyafeti olmuştur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?