İşlemeli Tesettür Etek

İşlemeli Tesettür Etek

modelleri, geçmişten günümüze kadar tesettürlü hanımlar için en önemli kıyafetlerden biri olmuştur. Gerek ev içerisinde gerek dışarı çıkarken gerekse de özel davetlerde kullanılan modelleriyle uzun yıllar ilgi odağı haline gelmiştir. Her ne kadar tesettürlü hanımların son dönemlerde pantolon modellerine yönelimi olmuşsa da etekler eski popülerliğini kaybetmemiştir. Her yaşın her tarzın ve her zevkin kendine has tasarımları bulunmaktadır. Aynı zamanda her zamana ve her mekana uyum sağlayabilecek bir çok tesettür modeli piyasalarda yerini almış durumda. Modanın günden güne değişmesiyle beraber modellerinde de değişiklik söz konusu oldu. Eskiden birkaç çeşitle sınırlıyken şimdi sayısız modelleriyle karşımıza çıkıyor.

Nakış İşlemeli

Birçok modelinin arasında öne çıkan tasarımlardan biri de işlemeli olmuştur. İşlemeler, farklı şekillerde karşımıza çıkabiliyor. Nakış işleme, taş, dantel, çiçek gibi farklı işlemeler modellerinde kendini gösterebiliyor. Bunların bazılarını eteklerin belli bölgelerinde görebilirken bazıları eteklerin tamamında kendine yer bulmaktadır. Nakış, deri taş gibi işlemeler daha çok eteklerin belli bölgelerinde kullanılan bir detaydır. Özellikle bel çevresinde ve cep kenarlarında bu tasarımlar kendine yer bulabilmektedir. İşlemeli tesettür modellerinin bu tasarımları biraz daha günlük tasarımlar şeklindedir. Daha çok genç ve orta yaş kesimin tercihinde olan bu tasarımlar sokak modasına uygun tarzlardır.

Dantel İşlemeli

Dantelli, tüllü, çiçekli gibi işlemeler daha çok modellerinin tamamını kaplayan bir işleme modelidir. Genelde eteklerin üzerine bir kat daha çıkılarak bu detaylar hazırlanmaktadır. Danteller iki şekilde karşımıza çıkabiliyor. Kimileri etek üzerinde bir kat daha olarak hazırlanan bu kumaşlar boydan boya dantellerle süslenmektedir. Bazı modellerde ise eteklerin belli bölgesine parçalarla eklenerek yapılan tasarımlardır. İşlemeli tesettür etek modellerinde kullanılan çiçek detaylarda daha çok üç boyutlu olacak şekilde hazırlanmaktadır. Bu tarz tasarımlar biraz daha özel tasarımlardır. Güzel kombinlerle özel davetlere katılabilme imkanı sağlayacaktır. Hem kalem hem de kloş etek modellerinde kullanılabilecek detaylardır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?