Kışlık Eşarp Modelleri

  • 12 Kasım 2018
  • 735 kez görüntülendi.

Kış mevsiminde tesettürlü bayanların dikkat etmesi gereken özelliklerden biri de şıklığın yanında kullanacağınız kıyafetin hem mevsim şartlarına göre sıcak olması hem de modasının ve modelinin mevsim şartlarına uygun olması gerekmektedir. Bunlardan biri de doğal olarak eşarp çeşitleridir ve olarak karşımıza çıkmaktadır.

Eşarp modellerinin çok fazla mevsimlik olduğu bilinmez ama eşarp modelleri de yazlık, kışlık, mevsimlik diye ayrılır. Bu isimlerini modellerine, tasarımlarına, kumaşlarına ve kıyafetlerle yapılan kombinlerine göre almaktadır. Kışlık eşarp modellerinde eşarplar genel olarak ipek ve yünlü kumaşlardan üretilmektedir. Bu kumaşlar hem şıklığıyla hem de sıcaklığıyla kış mevsiminin soğuk şartlarında kıyafet kombinleriyle şık bir uyum oluşturmakla beraber sizleri sıcak tutmaktadır. Kışlık eşarp modellerinde desenler genel olarak kareli, büyük çizgilidir ve çok fazla renk çeşitliliği içerisinde barındırmamaktadır. Çiçek motifleri ve sıcak renkler kışlık eşarp modellerinde ikinci planda kalmaktadır ve daha çok toprak rengini barındıran kahverenginin tonları, gri, haki, bordo, mürdüm gibi renkler ön plana çıkmaktadır. Çok fazla renk çeşitliliğini içerisinde barındırmadığını belirtmiştik ve içerisinde bulunan renkler genelde birbirlerinin açık veya koyu tonlarından oluşmaktadır ya da birbirleriyle uyumlu olan aynı türden renkleri içerisinde barındırmaktadır. Kışlık eşarp modellerinde özellikle kabanlarla kombin yapılan eşarp modelleri genel olarak tek renkten oluşur ve koyu renklerden oluşmaktadır. Kış mevsiminin kapıyı çalmaya başladığı bu günlerde mevsim şartlarını da hesaba katar eşarp modellerini tercih etmeye çalışın, size sunacağımız galerinin de size yardımcı olması dileğiyle.

Bir önceki yazımız olan Cacharel Eşarp Modelleri başlıklı makalemizde Cacharel Eşarp Modelleri, En Güzel Cacharel Eşarp Modelleri ve En Şık Cacharel Eşarp Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ