Modern Tesettür Elbise Modelleri

Modern Tesettür Elbise Modelleri

Elbise modelleri, giyimin en önemli kalemlerinden birini oluşturmaktadır. Birçok kıyafet arasında tesettürlü hanımların en fazla tercih ettiği kıyafetlerdir elbise modelleri. Her yaşa her zevke ve her tarza uygun modelleri bulunmaktadır. Üstelik her davete ve her ortama uyumlu sayısızca elbise modeli söz konusudur. piyasasının belki de en çok tercih edilen kıyafetlerdir. Çok farklı elbise modelleri çok farklı ortamlara uyum sağlamakta odlukça başarılı olmuştur. Hem kullanışlı hem de tesettürlü hanımların içerisinde rahat ettiği elbiseler birçok, başarılı firması tarafından üretilmektedir.

Özel Elbise Modelleri

Boydan bir kıyafet modeli olan elbise modelleri, tek parça şeklinde tasarlanan bir kıyafettir. Farklı kumaş modelleriyle üretilen bu kıyafetler hem günlük yaşantıya uyum sağlayabilen hem de özel tasarımlar olarak değerlendirilen davetlere uyumlu modeldir. Özel davetler olan düğün, nişan, balo, yemek daveti gibi ortamlara uyumlu elbise modelleri ile dışarı çıkarken, arkadaş ortamında, piknikte, okul gibi günlük yaşantıya uyumlu tesettür elbise modelleri söz konusudur. Özel tesettür elbise modellerinde kullanılan kumaşlar daha kaliteli ve daha derli toplu kumaşlardır. Bazen pul, taş, inci gibi ekstra detaylarla bazen de dantel gibi kıyafete harika bir hava katan tasarımlarla hazırlanmaktadır. Genelde vücudu saran ve çok fazla desen kullanılmayan modellerdir. Kolye ve şık bir çanta ile güzel bir kombin hazırlamak mümkün.

Günlük Tesettür Elbise Modelleri

Günlük tesettür elbise modelleri ise biraz daha sade ve daha geniş modellerdir. İçerisinde uzun süre kalacağınız için rahat olmanızı sağlayacak şekilde tasarlanmaktadır. Sıkmayan kumaşlar, hava alan yapısıyla gün içerisinde uzun süre kıyafetin içerisinde kalmanıza imkân sağlayacaktır. Basit süsleme ve kesim tarzları, günlük tesettür elbise modellerinin en belirleyici özellikleridir. Yazlık ve kışlık farklı modelleri bulunmaktadır. modellerinde daha çok ince ve polyester kumaşlarla beraber ipek ve pamuklu kumaşlar kullanılmaktadır. Kimi zaman desenlerle süslenen tesettür elbise modelleri kimi zamanda büzgü, fırfır, cep, düğme, kuşak ve asimetrik kesim gibi detaylarla süslenmektedir. Kışlık tesettür elbise modellerinde ise en çok kullanılan kumaş türünün triko kumaşlar olduğuna şahit oluyoruz.

Tesettür elbise modellerinde, genç ve orta yaş tesettürlü hanımlar düz model şallarla kombin yapmayı tercih ederken yetişkin hanımların tercihini desenli eşarplardan yana kullanmıştır. Hem spor hem de klasik kombin yapabileceğiniz birçok tesettür elbise modeli farklı fiyatlarla tesettür mağazaları tarafından satışa sunulmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?