Nakış İşlemeli Tesettür Elbise Modeli

Nakış İşlemeli Tesettür Elbise Modeli

Bir kıyafeti değerli, zarif ve şık gösteren kıyafetlerde kullanılan detaylardır. Her detay aynı tasarımda aynı etkiyi gösteremeyebilir. Çünkü her detayın her kıyafette etkisi ve gösterişi farklı olabilmektedir. Bazı detaylar kıyafete olduğundan farklı bir hava katarak hem modern hem şık hem de zarif bir hale getirebilmektedir. İşte bu detaylardan biri de nakış detaylarıdır. İlk başlarda süs amacıyla daha çok ev süslemesi tekstilinde kullanılan detaylardır. Ancak kıyafetlerle uyumunun harika olması ve kıyafete olduğundan asil ve zarif bir hava katmasıyla beraber kıyafetlerde nakış detayları kendine yer bulmuştur.

Nakış işemeli bu tasarımlar arasında ilk sırada yerini almış modellerdir. Elbiselerin süslenmesinde kullanılan bu şık tasarımlar sadeliği ve zarafeti aynı anda elbise modeline yansıtmaktadır. Tek başına bir detay olan ve kıyafeti baştan sona görsel olarak değiştiren nakış işlemeler modern bir görüntüde sergilemektedir.

Nakış İşlemeli Modern Elbiseler

elbise modelleri, tesettür alanında en çok kullanılan kıyafetlerden biridir. Hem tesettürün amacına uygun olması hem rahat tasarımlar olması hem de modaya uygun şık tasarımlar olması tercih edilme sebepleri olmuştur. Birçok farklı tasarımla karşımıza çıkan bu kıyafetlerin şık modellerinden biri de nakış işlemeli elbise modelleridir. Genel itibariyle sade olan bu kıyafetler nakış detaylarıyla adeta yeni bir kıyafet tasarımı olmuştur. Nakış detaylarla çok fazla boğulmayan bu elbiseler küçük ve zarif nakış işlemeleriyle uyumlu bir ikili oluşturmuştur. Bu küçük dokunuşlar elbiselerde büyük bir değişime neden olmaktadır.

Nakış işlemeli elbise modellerinde nakışları en çok boyun, göğüs ve kol kısımlarında görmekteyiz. Az sayıda tasarımda etek modellerine de nakış işlemeler eklenmiştir. İnce ipliklerin belli motiflerle kıyafete eklenmesiyle hazırlanmaktadır. Özellikle çiçek ve yaprak motifleri en çok nakış olarak kullanılan motiflerdir. Tek renk elbise modellerine eklenince daha göz önünde olmuştur bu detaylar. Zarif detaylar olduğu için ve tek renkte kendini daha iyi yansıttığı için tercih bu kıyafetlerden yana olmuştur. Daha çok gündelik modeller ve sokak modasına uygun kıyafetlerdir nakış işlemeli . Genç ve orta yaş tesettürlü hanımların tarzına uygun olan bu kıyafetler fiyat olarak ta aşırıya kaçmayan fiyatlarla satışa sunulmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?