Nakış İşlemeli Tesettür Gömlek Modeli

Nakış İşlemeli Tesettür Gömlek Modeli

Tesettür kıyafet modellerine en çok yakışan detaylardan biri de nakış işlemeleridir. Özellikle elbise, tunik, gömlek, bluz ve etek modellerine eklenen bu detay, kıyafete narin bir görüntü kazandırmaktadır. İlk başlarda elle işlenen nakış detaylar artan pazar payı ile beraber artık makine üretimine geçmiştir. Hem dikimi daha kolay hem de nakış detaylar daha düzenli bir hal almaktadır. Nakış işlemelerle tasarlanan en önemli kıyafetlerden biride tesettür modelleridir. Hatta bazı hanımlara göre nakışların en yakıştığı kıyafettir tesettür gömlek modelleri

Son dönemlerde özellikle günlük kullanıma uyumlu modellerinde nakış işlemeler kendine yer bulmuştur. Özellikle genç hanımlarında bu detaylara ilgi göstermesiyle piyasalarda daha fazla yer almaya başlamış bir modeldir. Nakış işlemeli modelleri artan pazar payı ve uygun fiyatlarıyla önümüzdeki sezonların tesettür modasını oluşturacak kıyafetlerden olacaktır.

Çiçek Nakışlı Tesettür Gömlekler

Nakış işlemeli tesettür modellerinde birçok nakış detayı ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Ancak en çok işlenen nakış detaylar çiçek ve yaprak detaylarıdır. Daha çok tek renk modellerinde gördüğümüz bir detaydır. Çünkü tek renk ve açık renklerde kendini daha iyi yansıtan bir detaydır. Açık renk gömleklerde daha çok koyu renk nakışlar kullanılırken koyu renk gömleklerde açık renk nakışlar daha zarif görüntü sergilemektedir.

Nakış işlemeli tesettür modellerinde işlemeleri birkaç farklı noktada görebiliyoruz. En çok kullanılan ve en çok tercih edilen tasarımlar kollara nakışların işlendiği tasarımladır. Bunun yanında omuz, göğüs ve boyun bölgesine işlenen detaylarında olduğu çok sayıda model söz konusudur. Özellikle omuz bölgesine nakış işlemelerin yapıldığı modeller geniş nakışların kullanıldığı modellerdir. Daha çok klasik modellerinde nakış işlemeleri görüyoruz. Bu gömleklerde kısa gömlekler dediğimiz modellerden seçilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?