Nakışlı Tesettür Etek

  • 30 Ocak 2019
  • 587 kez görüntülendi.

Tesettürün en önemli kıyafetlerinden biri bilindiği gibi etek modelleridir. Gerek genç tesettürlü bayanların gerek orta yaş tesettürlü bayanların gerekse de ileri yaştaki tesettürlü bayanların olmazsa olmazları arasında ilk sırada gelmektedir etek modelleri. Bu da piyasalarda çok sayıda tesettür etek modelinin yer almasını sağlamıştır, bunlardan biri de modelleridir.

Nakışlı tesettür etek modellerinin en önemli özelliği eteğin tesettüre uygun olarak uzun ve bol olmasıdır. Nakış motifleri bilindiği gibi katıldığı kıyafeti kem şık hale hem de gösterişli hale getiren bir detaydır. Nakış motifleri kalem eteklerde, piliseli eteklerde, kloş eteklerde ve deri eteklerde kendine yer buluş şık bir detaydır. Ayrıca modellerinde nakış motifleri bazen tek bir parça şeklinde, bazen birkaç parça şeklinde, bazen de boydan nakış motifleri eklenerek oluşturulmuştur. Nakış motifleri bu eteklerde çoğu zaman kendini çiçek deseni olarak göstermektedir; ancak kimi zamanda başka desenlerle nakış motifleri kendine etekler üzerinde yer edinmiştir. Bu motiflerin işlendiği etek modelleri daha çok koyu renklerden seçilmekte ve nakışların kendini daha iyi göstermesini sağlamıştır. Özellikle gömleklerle kombin yapılan tesettür nakışlı etek modelleri genç ve orta yaşlı tesettürlü bayanların büyük beğenisini kazanmış bir kıyafettir.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Kuyruklu Abiye Modelleri başlıklı makalemizde En Güzel Tesettür Kuyruklu Abiye Modelleri, En Şık Tesettür Kuyruklu Abiye Modelleri ve Modern Tesettür Kuyruklu Abiye Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ