Piliseli Tesettür Elbise Modelleri

  • 31 Ağustos 2019
  • 364 kez görüntülendi.

Tesettür kumaşlarda son dönemlerde etkili olan bir detayda pilise detayıdır. Pileli kıyafetlerle karıştırılan pilise detaylarının farklı olduğunu belirtelim. Bizde bu yazımızda piliseli tesettür elbise modellerinden bahsedip bu detayla hazırlanan elbiselerin görsellerini sizlere sunmaya çalışacağız.

Pilise detayı makine yardımıyla ısı kullanarak kumaşlara şekil verme yöntemi olarak geçmektedir. Pile detayları dikiş yöntemiyle hazırlanırken pilise detayları makine yöntemiyle hazırlanıp tasarlanmaktadır. de bu şekilde hazırlanarak piyasaya sürülmüş tasarımlardır. Bu elbise modellerinde pile detaylarına göre katlamalar daha ince ve daha sık olmaktadır. Makinayla ısı yöntemi kullanılarak yapıldığı için bu desenlerin bozulma orana daha düşük olmaktadır. Daha çok tek renk ve tek desenden oluşan piliseli tesettür elbise modelleri gerek günlük kullanımda gerekse özel davetlerde kullanılabilecek tasarımlarla bizlerde sunulmaktadır. Kimi zaman da farklı detaylarda eklenerek kıyafet zenginleştirilmeye çalışılmaktadır. Elbiseler bilindiği gibi tek parçadan hazırlanan tasarımlardır. Piliseli tesettür elbise modellerinde de pilise detayları bazen elbiselerin sadece etek kısımlarında görülürken bazen tamamında bazen sadece göğüs bölgesinde bazen de kol kısımlarında görülmektedir. Kıyafet tasarımına göre farklı yoğunlukta pilise detayları söz konusu olabilmektedir. Piliseli tesettür elbise modellerinin ortak özelliği kumaşı ve kesiminden dolayı rahat bir yapısının olmasıdır. Özellikle koyu renk tonlarında daha çok bu elbise modelleriyle karşılaşırken, tesettürlü hanımlar arasında en fazla tercih edilen renkler siyah, mor, mürdüm, bordo ve yeşilin tonları olmuştur. Markasına ve tasarımına göre farklı fiyatlarla karşımıza çıkan piliseli tesettür elbise modelinin kullanımı daha da artacak gibi durmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Pınar Şems Tesettür Tulum Modelleri başlıklı makalemizde En Güzel Pınar Şems Tesettür Tulum Modelleri, Pınar Şems Modern Tesettür Tulum Modelleri ve Pınar Şems Tesettür Tulum Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ