Piliseli Tesettür Etek

Piliseli Tesettür Etek

Etek modelleri, tesettürlü hanımların en önemli kıyafetleri arasında yerini almaktadır. Her tarzdan ve her kesimden tesettürlü hanımların yıllardan beri vazgeçemediği hem şık hem de rahat kıyafetlerden biridir. Son dönemlerde her ne kadar pantolon modelleri daha fazla revaçta olsa da etek modellerine ilginin azalmasına engel olamamıştır. Bu yüzden birçok etek modeli tasarlanmış ve tesettürlü hanımlara sunulmuştur. Bunlardan biri de piliseli modelleri olmuştur. Etek tasarımları arasında en çok tercih edilen modellerden biri olmuştur. Daha çok genç ve orta yaş kesimin tercih ettiği bu modeller yeni tasarımlarla yaz aylarında da karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Genel olarak pileli ve piliseli olarak karşımıza çıkan bu tasarımlar işin aslında birbirinden ayrılmaktadır. Yüksek ısılı silindirlerle katlanarak hazırlanan bu etek modelleri şık ve zarif bir görüntüye sahiptir. Spor modellerden ziyade daha çok klasik modellere uygun tasarımlardır. Çoğunlukla uzun olarak hazırlanan bu piliseli modelleri gömleklerle kombin yapılmaya daha uygun kıyafetlerdir. Beyaz gömlek ve beyaz bluzlara uyumu harika olan çoğunlukla tek renk modellerdir. Kimi zaman modelleri bulunsa da tek renk olanlar daha gözde kıyafetlerdir.

Yazlık

Genelde gündelik tasarımlar şeklinde hazırlanmış olsa da bazı özel tasarımları da bulunmaktadır piliseli modellerinin. Nişan düğün gibi günlerde kullanımına uygun tasarımları bulunan bu etek modelleri yaz aylarında daha fazla tercih edilmektedir. Polyester ve ince kumaşlar olduğu için daha rahat kumaşlardır. Bu yüzden ilkbahar yaz aylarında genç tesettürlü hanımlar arasında popüler olmayı başarmıştır. Polyester kumaş olmasından dolayı hafif parlak bir görüntüsü de vardır. Kullanılan alana göre şal veya eşarplarla kombin yapılabilmektedir. Kimi zaman spor ayakkabılarla kombin yapılsa da çoğunlukla babet ve topuklu ayakkabılar tercih edilmektedir. Piliseli modelleri farklı bütçelere uygun tasarımları olan kıyafetler arasında yerini almıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?