Püsküllü Şal Modelleri

Püsküllü Şal Modelleri

İlk zamanlarda başörtüsü denince akla modelleri gelmekteydi. Ancak daha sonralarda değişen moda ile beraber hayatımızda yer almaya başladı. Günümüzde nerdeyse eşarplarla yarışacak hale gelen şal modellerin genç tesettürlü hanımlar arasındaki popülerliği ortadadır. Tesettürlü gençlerin nüfus olarak fazla olması ve modaya uygun kıyafetler tercih etmesinden dolayı şal modellerine ilgi gün geçtikçe artmaktadır. Kimi zaman desenli kimi zaman düz modellerle karşımıza çıkan bu başörtülerinin bir tasarımı da olmuştur.

Eşarplar, dışarı çıkanken kullanılan başörtüsü modelleridir. Ancak şal modellerini eşarplardan ayıran bir özellik hem dışarıda hem de ev içerisinde kullanılabilen başörtüsü modelleri olmasıdır. Tabi her tasarımı ev içerisinde kullanılmamakta bazıları dışarı çıkarken tercih edilen modellerdir. de çoğu tasarımıyla sokak modasına uyum sağlayan modellerdir. Gerek spor kıyafetlerle gerekse de klasik kıyafetlerle kombin yapılabilen püsküllü şal modellerinin birçok farklı tasarımı bulunmaktadır. En çok üretilen tasarım, şalların iki ucunda boylu boyunca püsküllerin sıralandığı modellerdir. Püsküller bazı modellerde başörtüsünün kendi kumaşıyla hazırlanırken bazıları sonradan bir kumaş parçası eklenerek yapılan modelleridir. Bunun yanında iki uca birer tane eklenen geniş ve üzerinde çok sayıda ipin bulunduğu püsküllü şal modelleridir.

Farklı yaş kesimlerine hitap eden farklı modellerle piyasalarda yer alan püsküllü şal modellerinde sade tasarımlar ağırlık kazanmaktadır. Özellikle 25 – 30 yaş arası tesettürlü hanımlar arasında yoğun rağbet gördüğüne şahit olduğumuz modellerdir. Daha çok koyu renkli modellerin tercih edildiğini gördüğümüz püsküllü şal modelleri genel olarak ince kumaşlarla üretilmektedir. Bundan dolayı yaz mevsimlerinde kullanımı daha yağın olan bu başörtülerinde bağlama tarzı da klasik tarzlarda olmaktadır. Kullanılan kumaşa göre uygun fiyatlara sahip olabileceğiniz birçok püsküllü şal modelleri satışa sunulmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?