Saten Eşarp Modelleri

Saten Eşarp Modelleri

Saten kumaşlar birçok tesettür kıyafette karşılaştığımız kumaşlardır. Bazen bir elbise bazen bir abiye bazen de bir başörtüsü olarak karşı karşıya kaldığımız bu kumaşlar başörtüsü alanında en çok kullanılan kumaşlardan bir tanesi olmuştur. Bizlerde yazımızda saten modellerini sizlere tanıtmaya çalışıp, bu modelleri ile ilgi farklı markaların farklı tasarımlarını siz değerli okurlarımıza sunacağız.

Saten Kumaş Nedir

    Saten modellerine geçmeden önce saten kumaşlar hakkında kısaca bilgi verip bu kumaşların kullanım alanlarını anlatalım. Genel olarak düz, parlak ve kaygan yapısı olan bir kumaştır. Dokumanın bir çeşidi olup özellikle modellerinde çok fazla kullanılan bir kumaştır. Çok sık dokunmuş olan saten kumaşlarda pamuklu, yün, ipek gibi iplikler kullanılmaktadır. Zarif ve narin yapısıyla içinde rahat hareket etme imkânınız vardır.

Saten Modelleri

modellerinin belki de en çok kullanılan kumaşlarından bir tanesidir. Eşarplarda parlak ve kaygan bir yapısı söz konusu olurken dokunulduğunda zarif bir his vermektedir. Kolayca ütülenebilen ve çok çabuk kırışmayan bu saten modelleri bir sefer takıldığı zaman gün boyunca sizleri çok uğraştırmayacaktır. Dokumanın sık olmasından dolayı yapı olarak biraz kalın bir görüntü sergilese de yaz ve kış mevsimlerinde kullanılabilecek modellerdir. Saten modelleri kimi zaman düz tasarımlarla karşımıza çıksa da çoğunlukla desenli ve karışık renk modeller kullanılmaktadır. Klasik giyim kombinleri arasında yer alan bu eşarp modellerinin hem gündelik yaşantı dediğimiz dışarı çıkarken bağlanabilecek modelleri bulunmakta hem de özel davetler dediğimiz nişan, düğün gibi ortamlara ayak uyduran modelleri bulunmaktadır. Daha çok klasik bağlama yöntemi kullanılarak uygulanan saten eşarp modellerine orta yaş ve yetişkin kesimin ilgisi de oldukça fazla olmuştur. Bu kumaşların dokumasında farklı iplerin kullanıldığından bahsetmiştik, bu yüzden fiyat olarak ta farklı fiyatlar söz konusu olmuştur. Parlak yapısıyla kıyafet kombinlerinde ön plana çıkan saten eşarp modelleri en güzel kombinlerinize özel hava katabilecek modeller arasında yerini almıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?