Saten Şal Modelleri

Saten Şal Modelleri

Başörtüleri tesettürün en önemli parçalarının başında gelir. Ev içerisinde ve dışarıda kullanılan farklı çeşitleri bulunmaktadır. Dışarı çıkarken kullanılan başörtüleri çeşidi ikiye ayrılmaktadır. Bunlar eşarplar ve şallardır. İlk dönemlerde eşarplar daha popüler olurken son zamanlarda şalların etkisi büyük oranda kendini göstermektedir. Şallarda ilk kullanılmaya başladığında daha çok genç hanımlar arasında kullanılsa da son dönemlerde geniş bir yaş aralığı tarafından kullanılmaktadır. Orta yaş kesiminde yoğun ilgi gösterdiği şal modelleri farklı seçeneklerle piyasalarda yerini almıştır. Her yaşa ve tarza hitap eden şal modelleri bulunmaktadır. Bunlardan biri de olarak piyasalarda yerini almış durumda.

Parlak ve kaygan yapısıyla göz dolduran saten şal modelleri yoğun ilgi görmektedir. Şallar hem spor hem de klasik tasarımlara uygun başörtüleri olmuştur. Ancak saten şal modellerinin özellikle klasik kombinlere daha uyumlu olduğunu görmekteyiz. Bu sebepten dolayı orta yaş ve yetişkin tesettürlü hanımlar şal tercih ederken bu modellerle oldukça fazla ilgilenmektedir. Rahat bir yapısı ve şık bir görüntüsü olması tesettürlü hanımların saten şal modellerine ilgisini arttırmıştır. Klasik şallara göre biraz daha uzun olması daha güzel bir görüntü sergilemektedir.

saten şal modellerinde tek renk ve canlı renkler kullanılmaktadır. Özellikle krem, haki, pudra, bordo ve lila tarzı renkler tercih edilmektedir. Birçok kıyafetle uyumlu kombin oluşturabilecek modellerdir bu başörtüleri. Farklı markaların farklı tasarımları bulunurken her bütçeye ve her tarza uygun modellerde söz konusu olmuştur. Farklı bağlama şekilleri kullanılsa da genelde saten şal modellerinde klasik bağlama tarzı kullanılmıştır. Rahat ütülenmesi ve kolay kolay bozulmamasından dolayı günlük yaşantıda da tercih edilen modellerden biridir. İpliklerin sık ve her iki yönden dikilerek kullanılmasıyla hazırlanan kumaşlardan üretilmektedir. Ayrıca saten şal modellerinin pamuklu, ipek ve yün gibi farklı çeşitleri de söz konusudur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?