Şık ve Zarif Eşarp Modelleri

Şık ve Zarif Eşarp Modelleri

Yıllardan beri tesettürlü hanımların vazgeçemediği başörtüsü modelleridir eşarplar. Dışarı çıkarken her ortama ayak uydurabilecek modelleri olan bu tasarımlar tesettürün asıl amacına uygun olması için gereken en önemli parçalardandır. Hemen hemen her kombine uyabilecek şık ve zarif eşarplarda çok fazla seçenek tesettürlü hanımları beklemekte. Bu durum hem daha fazla ürünün piyasada yer almasına hem de fiyatların daha uygun olmasına imkan sağlamaktadır.

Başörtüsü denince akla ilk gelen farklı özellikleriyle kategorilere ayrılmaktadır. Spor tasarımlardan ziyade klasik tasarımlarla piyasasında yeri bulunan eşarp modellerini birçok marka ve mağaza tasarlamaktadır.

En Güzel Eşarplar

Şık ve zarif tercih edilirken birkaç madde belirleyici olmaktadır. Genel kategoride eşarp modellerini ve düz renkli olarak iki sınıfa ayırabilmekteyiz. Genç hanımların ilgisi düz renkli modellerden yana olurken yetişkin hanımlar daha çok desenli modellere ilgi göstermektedir. Desenli modellerde kendi içerisinde farklı şekilde sınıflandırılmaktadır. eşarp modellerinde farklı desenler gözlemleyebiliyoruz. En çok kullanılan desenler çiçek motifleri, geometrik desenler, silüet motifleri veya çizgi desenleri olmuştur. kişiye ve kullanılan ortama göre şekillenmelidir. Katılacağınız organizasyonun önemi, dışarı çıkarken gezmeye mi yada bir yemek davetine mi gidecekseniz buna göre eşarp modeli tercih etmelisiniz.

Şık ve zarif eşarp modeli ayrımında en önemli konulardan biride kullanılan kumaşlardır. Kumaşların çeşidine ve kalitesine göre fiyatlandırma değişmektedir. Bazı kumaş türlerinde yapısından dolayı bone kullanmak gerekse de bazılarında boneye ihtiyaç duyulmayabiliyor. En çok tercih edilen eşarp kumaşları ipek eşarplardır. Kalitesi ve canlı görüntüsünün yanında rahatlığı da tercih edilmesinde önemli bir etken olmuştur. Daha sonra twil ve twil eşarplar tesettürlü hanımlar arasında popüler olan başörtüleridir. Bunları saten eşarp, sura ipek eşarp, jakarlı eşarplar ve rayon eşarplar takip etmektedir. Şık bir kombin oluşturmanın en önemli parçalarından biri başörtüleridir. Başörtüsünde en önemli kalemini eşarplar oluşturmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?