Simli Tesettür Etek Modelleri

  • 01 Temmuz 2019
  • 291 kez görüntülendi.

Etek modelleri tesettürlü bayanların kendilerini en rahat hissettikleri kıyafetlerden biridir. Bununla beraber tesettürün amacına uygunluğu bakımından da örnek tasarımlardan biridir. Tabi bunun ölçülerinin, boyunun ve bedeninin uygun olması şartıyla. Hal böyle olunca tesettürlü bayanlar için birçok farklı alternatifi bulunan etek modelleri mağaza vitrinlerinde yer bulmuştur kendine. Büyük beğeni kazanan ve son zamanlarda oldukça fazla rağbet gösterilen etek modellerinin bir çeşidi de simli tesettür etek modelleridir.

Kimi zaman kendiliğinden simli olan kumaşlarla üretilen bu etek modelleri, kimi zaman da sim detayları eklenerek hazırlanmaktadır. Etek tasarımlarının birçok çeşidinde sim detayları işlenebilmektedir. Sim detaylarının en çok kullanıldığı tasarımlar pileli etek modelleri, balık etek modelleri ve kalem etek modelleridir. Kimi zaman günlük yaşantıda karşımıza çıkan , tesettürlü bayanlar tarafından daha çok özel davetlerde tercih edilen modellerdir. Örneğin bir nişanda, partide veya balo gibi eğlence ortamlarından tesettürlü bayanların bu tasarımları oldukça fazla tercih ettiğini görebilmekteyiz. Simli tesettür etek modellerinde, sim detayları eteğin tamamında belli bir ölçüde ve düzende işlenmektedir. Bazen gümüş bazen bakır bazen de gold renginde sim detayları karşımıza çıkmaktadır. En fazla tercih edilen simli tesettür etek modelleri koyu renk olan modellerdir. Siyah, mor, mürdüm ve bordo renklerinin hakimiyeti gözlerden kaçmamaktadır. Simli tesettür etek modelleri daha çok gömlek ve bluz modelleriyle kombin yapılırken bu kıyafetlerde açık renkler kullanılmalıdır, ayakkabı olarak ta topuklu ayakkabılar tercih edilmektedir. Birçok farklı yaş gurubundan tesettürlü bayanın tercih edebileceği simli tesettür etek modelleri daha çok 22-40 yaş arası tesettürlü bayanlara hitap etmektedir. Burada yaş aralığına göre farklı tasarımlarda hazırlanan simli tesettür etek modelleri tercih edilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Drapeli Tesettür Kıyafet Modelleri başlıklı makalemizde Drapeli Tesettür Kıyafet Modelleri, En Güzel Drapeli Tesettür Kıyafet Modelleri ve En Şık Drapeli Tesettür Kıyafet Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:ELFİDA TESETTÜR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ