Tesettür Aksesuar Kombinleri

  • 09 Şubat 2019
  • 670 kez görüntülendi.

Tesettür kıyafetler kullanırken gerek kıyafetlerin üzerindeki detaylar olsun gerekse de ekstra kullanılan detaylar kıyafetlere hem şık bir hava katmaktadır hem de sizin daha zarif görünmenize yardımcı olmaktadır. Bunlardan biri de aksesuarların kıyafetlere eklenmesidir. Tabi aksesuarları kullanırken tesettür elbiselerle kombinlenmesine de dikkat edip şık bir tesettür aksesuar kombini oluşturabilirsiniz.

Farklı aksesuarlarla tesettür aksesuar kombini oluşturmak mümkündür. Aksesuar denince akla en başta kolyeler gelmektedir. Bununa beraber başörtülerinde kullanılan broşlar, taçlar, eşarp iğneleriyle beraber, bileklikler, çiçek detaylı aksesuarlar, gelin başı zincirleri, zincir aksesuarları ve kemer aksesuarları tesettüre aksesuar kombininde önemli parçalardır. Özellikle şık bir tesettür elbise giyecekseniz veya incili, taşlı bir tunik tercih edecekseniz kolye aksesuarlarını kıyafetlerinize eklemeniz yararınıza olacaktır. Kolyenin zinciri biraz uzun olup kolyenin başında bulunan objenin de ne çok büyük nede çok küçük olmaması size büyük şıklık katacaktır. En dikkat çeken aksesuarlar genel olarak başörtülerinde karşımıza çıkmaktadır ve bu başörtüleri çoğunlukla şallardan oluşmaktadır. Özellikle abiye tarzı kıyafetlerle kombininizde başörtüsü aksesuarlarının şık bir görüntü sağlayacağına emin olabilirsiniz ve bu aksesuarlar genelde taşlı olmaktadır, ayrıca bu aksesuarların küçük olmamasına net bir şekilde görünmesine dikkat etmelisiniz. Tesettür aksesuar kombinlerinde şal aksesuarı kullanacaksanız koyu renkte şallarda daha fazla tercih edebilirsiniz, çünkü koyu renklerde daha dikkat çekicidir. Gelin başı modellerinde özellikle zincir ve boncuk detaylı aksesuarlar son dönemde popüler bir hale gelmiştir ve gerçekten gelinliğe ayrı bir hava katmaktadır. Gelinlik modellerinde aksesuarların gösterişinden çekinmeyin. Kemer ve çiçek aksesuarları da tesettür aksesuar kombinlerinde elbise ve abiyelerde sıklıkla tercih edilen detaylardır. Elbise modellerinde özellikle çiçek desenli elbise modellerinde kemer aksesuarları kıyafetin öne çıkmasına fayda sağlayacaktır. Her tesettür kıyafette aksesuar kullanmak faydalı olmayacaktır; ancak rahat ve spor kıyafetlerde de bileklik tarzı aksesuarla hem kıyafetle uyum sağlayacak hem de kıyafeti sadelikten az da olsa kurtaracaktır.

Bir önceki yazımız olan 2019 Tesettür Elbise Modası başlıklı makalemizde 2019 Tesettür Elbise Modası, 2019 Tesettür Elbise Modelleri ve En Güzel 2019 Tesettür Elbise Modası hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ