Tesettür Beyaz Elbise

Tesettür Beyaz Elbise

kıyafetlerde hanımların en çok dikkat ettiği ve değerlendirdikleri konulardan biri de renk meselesidir. Birçok renkte kıyafet tasarımı yapılabilirken bazı renklerin albenisi daha fazla olmuştur. Bazı renkler bazı kıyafetlerle uyum sağlarken kimi renkler tüm kıyafet çeşitlerinde değerlendirilebilir. Özellikle ana renklerle yapılan ve tek başına kullanılan renkler daha cazip ve daha şık tasarımların hazırlanmasına imkan sağlamaktadır. En fazla ilgi gören ve dikkat çeken renklerin başında ise beyaz renk gelmektedir. Kullanıldığı tüm kıyafetlere ayrı bir şıklık ve özel bir hava katmaktadır. Tesettürün her alanında kullanılan beyaz rengin en fazla yakıştığı kıyafetlerse elbise modelleri olarak değerlendirilmektedir.

Günlük Beyaz Elbise Modelleri

beyaz elbise modelleri her kesime her yaşa ve her tarza uygun modelleri bulunan tasarımlardır. Spor giyimden uzak olan bu modeller daha çok klasik giyime uygun modellerdir. Özel davetlerde de çok fazla kullanılan beyaz elbise modelleri genelde tek başına kullanılan renklerdir. Çoğunlukla kemerle, kuşakla ve broş gibi detaylarla süslemesi yapılan modellerdir. Daha çok tek başına kullanılan bu elbise modelleri herhangi bir dış giyim ürünü olmadan tercih edilmektedir. Tek parça halinde olan bu kıyafet modellerinde çok ince kumaşlar kullanılmamaktadır.

Hem günlük hem de özel tasarımları bulunan beyaz elbise modellerini daha çok genç tesettürlü hanımlar tercih etmektedir. Her ortama uyum sağlayabilen bu renk her tarza da uyum sağlayabilir. Özellikle klasik giyimi tercih eden tesettürlü hanımların vazgeçemediği bir renktir. Çoğunlukla açık renk başörtüleri ile kombini harika olan kıyafetlerdir. Tasarıma göre kimi zaman eşarplarla kimi zamanda şallarla kombin yapılan ürünlerdir.

Genellikle topuklu ayakkabılarla kombin yapılan kıyafetlerdir beyaz elbise modelleri. En çok tercih edilen ve kullanılan modelleri fırfırlı, katlı, büzgülü modelleridir. Aksesuar olarak kolyelerle tercih edilen bir kıyafet olan bu elbiseler hafif makyajlarla çok daha narin ve zarif görünecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?