Tesettür Jile Tunik Modelleri

  • 25 Temmuz 2019
  • 234 kez görüntülendi.

Tunik modelleri hem genç tesettürlü hanımların hem de orta yaş tesettürlü hanımların ilgilendiği kıyafetler arasında önemli yer almaktadır. Yaşa ve tarza göre farklı modeller ve tasarımların bulunduğu tunik modellerinde çok fazla seçenek bulunmaktadır. Hem genç hem de orta yaş tesettürlü bayanların tercih ettiği modeller arasında de bulunmaktadır.

Jile genel olarak bluz tarzı kıyafet üzerine giyilen bir çeşit yelek modelidir. Tesettür jile tunik modelleri ise bu tarz kıyafetlerin kısa bir şekilde dizlerin civarına gelecek şekilde tunik olarak tasarlanmasıyla hazırlanmaktadır. Hem tunik hem de bir dış giysisi olarak tercih edilen bu kıyafet modelleri önümüzdeki süreçlerde daha da popüler olacak bir kıyafet modelidir. Tesettür jile tunik modellerini genç hanımlarda orta yaş hanımlarda tercih etmektedir. Kıyafetler daha çok tek renkten oluşurken kıyafetin yaka kısımları daha çok ‘’V’’ şeklinde tasarlanmakta ve etek kısımları biraz daha geniş olmaktadır. Çok farklı tasarımları bulunan tesettür jile tunik modellerinin düğmeli, fermuarlı, cepli, nakışlı gibi farklı tasarımları bulunmaktadır. Etek uçları kıyafete göre farklı tasarım göstermekte kimi modellerin arkası uzun olurken kimi modellerde asimetrik kesim detaylarını görebilmekteyiz. Hem açık renkte hem de koyu renkte bulunan bu tasarımlarda krem, fuşya, mor, siyah ve haki renkleri sıklıkla tercih edilen renkler arasındadır. Pantolon modelleriyle beraber kombini yapılan tesettür jile tunik modellerinde hem topuklu ayakkabılar hem babet hem de spor ayakkabılar tercih edilmektedir. Başörtüsü olarak ta çoğunlukla şal modelleri kombin yapılan kıyafetlerdir.

Bir önceki yazımız olan Büzgülü Tesettür Elbise Modelleri başlıklı makalemizde Büzgülü Tesettür Elbise Modelleri, En Şık Büzgülü Tesettür Elbise Modelleri ve Modern Büzgülü Tesettür Elbise Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ