Tesettür Keten Takım Modelleri

Tesettür Keten Takım Modelleri

Tesettürlü hanımların ilgisi ve tarzı değiştikçe tercih edilen kıyafetlerde değişmektedir. Bir dönem daha dar ve klasik giyimler tercih edilse de içinde bulunduğumuz sezonda rahat kıyafet tasarımları ilgi çekiyor. Rahat kıyafetlerle beraber ilgi çeken bir detayda kıyafetin bol olmasıdır. Özellikle genç tesettürlü hanımların rahat ve bol kıyafetlere yönelimine şahit oluyoruz. Bu hemen hemen tesettürün her alanında kendini gösterebiliyor. En klasik dediğimiz tesettür takımlarda bile artık bu tarzları görebilmek mümkündür.

Tabi geniş ve rahat kıyafetlerde en önemli detay kullanılan kumaşlardır. Hem kıyafete uyum sağlamsı hem de bu tarzı en güzel şekilde yansıtması gerekiyor. İşte bu özellikleri içinde barındıran en önemli kumaşlardan biri de keten kumaş modelleridir. Birçok kıyafette gördüğümüz keten kumaşları artık tesettür takım modellerinde de görebiliyoruz. Gençler arasında yoğun ilgi gören tesettür modelleri de modacıların ilgisini çekmiş olacak ki bu tasarımlara yoğunluk vermeye başladılar.

Rahat Modelleri

Tesettür modelleri daha çok ikili kombinlerde uygulanan bir kıyafet modelidir. Genel olarak tunik pantolondan oluşan bu ikili takım diğer kıyafetlere göre biraz daha esnek ve rahat olabilmektedir. Bu da kıyafet içerisinde daha uzun süre daha rahat hareket etmenize olanak sağlayabiliyor. Bazen bir spor kesim olarak karşımıza çıkan tesettür modelleri bazen de klasik bir kesimle tesettürlü hanımların ilgisini çekebiliyor. Kumaş özellikleri olarak rahat ve esnek olduğu için günlük tasarımlara daha uygun bir modeldir. Özellikle günümüz sokak modasına da tarzı ve tasarımlarıyla harika uyum sağlayan bir kıyafettir.

Tesettür modelleri daha çok ikili seçeneklerde tercih edilse de üçlü ve dörtlü modelleri de bulunabiliyor. Bazen tüm parçaları keten kumaşlarla üretilse de bazen birkaç parça ile sınırlı kalabiliyor. Orta yaş tesettürlü hanımlar ile genç hanımların günlük hayatında çok fazla tercih ettiği modellerdir. Bazen düz bir modeli ilgi görebilirken bazen desenli tesettür modellerine rağbet çok oluyor. Burada kullanılan deseneler çok fazla abartılı olmayıp genelde çizgi ve ekose uyumlu desenlerdir. Kalitesine ve tarzına göre uygun fiyatlarla satışa sunulan birçok tesettür modeli bulmak mümkün.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?