Tesettür Kimono Takım Modelleri

Tesettür Kimono Takım Modelleri

Kimono Takım Modelleri

Uzak doğu kültürünün etkisiyle ülkemizde kendini gösteren kimonolar son dönemlerde dünyasında da oldukça etkili olmaya başlamış ve ilk başta tek parça şeklinde ceket tasarımları olarak hazırlanan bu modellerde artık yeni tasarımlarda tesettürlü hanımların beğenisine sunulmuştur. Bunların en önemlilerinden ve en çok tercih edilen tasarımlarından biri kimono takım modelleridir. Bu takım modelleri genel olarak iki parçadan oluşmakta üstte ceket tarzı ince ve uzun parçası ile pantolondan oluşan iki parça ile kombin yapılabilmektedir.

Desenli Kimono Takım Modelleri

Uzak doğu sembolleri ile hazırlanan kimono takım modelleri ince ve bol tasarımlarıyla genellikle yaz aylarının vazgeçilmez kıyafetleri arasında yerini almaya başlamıştır. Hem sıkıcı klasik kıyafetlerden kurtulmak isteyen hem de farklı tasarımlar denemek isteyen tesettürlü hanımların imdadına yetişen bu kıyafetler narin yapısıyla da tercih edilme sebepleri olmuştur. Yaz renklerini yansıtan kimono takım modellerini önceleri genç hanımlar tercih ederken artık orta yaş hanımlarda bu modellere ilgi göstermeye başlamıştır. Bazen iki parçada aynı renk ve desenlerle oluşturulurken bazen de pantolon kısımları tek renk ve sade tasarımlar olarak hazırlanmaktadır. Kimi modeller çiçek desenleri ile oluşturulurken bazı tasarımlarda geometrik motifler kullanılmaktadır. Desenli kimono takım modellerinde özellikle beyaz renk kendine çok fazla yer bulurken kırmızı, sarı ve yeşil renkleri de beyaz renkle beraber desen yapılan renkler olmuştur.

Düz Kimono Takım Modelleri

    kimono takım modellerinin tüm tasarımları desenli olmamakta bazen düz renkleri de bulunmaktadır. Bu renklerde de çoğunlukla yaz aylarının ve günümüzün modasının renkleri kullanılmaktadır. Takım olarak kullanıldığı için birçok tasarımında ceket kısımlarında kuşaklar detayları kendine yer bulmuş ve güzel kombinler hazırlanmıştır. Genel olarak spor bir görüntü sergilese de hem klasik giyimi tercih eden hem de spor giyinmeyi seven tesettürlü hanımların kullanabileceği modellerdir; ancak düz kimono takım modelleri desenli modellere göre biraz daha klasik bir görüntü sergilemiştir. Yaz aylarının yavaş yavaş yaklaşmasıyla beraber moda tasarımcıları da bu modeller üzerinde harcadıkları mesaiyi arttırmakta ve yeni sezonda bizleri şık ve modern kimono tasarımları beklemektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?