Tesettür Krep Takım Modelleri

Tesettür Krep Takım Modelleri

Bir kıyafette şıklık, zarafet, rahatlık ve bunun gibi özellikler arıyorsanız dikkat etmeniz gereken ilk konulardan biride kıyafette hangi kumaşın kullanıldığıdır. Her kumaş her tasarıma uygun olamayabilir. Bu yüzden kıyafet tasarımda hangi kumaşların kullanıldığı meselesi önemli bir konudur. Tesettür giyimde de birçok kumaş çeşidi kıyafetlerde kullanılmaktadır. Ancak kimileri başarıyı yakalamış olsa da kimileri geri planda kalmıştır.

Krep kumaşlarda tesettür kıyafetlerde çokça kullanılan bir kumaş çeşididir. Kaliteli ve rahat kıyafetlerin tasarlandığı krep kumaşlar, kullanıcı kitlesini günden güne çoğaltmaktadır. Hem rahat hem de şık tasarımların kumaşı olarak lanse edilen krep kumaşlarla üretimi yapılan birçok kıyafet modeli söz konudur. Tesettür krep modelleri de bu kıyafetler arasında başarılı tasarımların yapıldığı modellerden biri olmuştur. Krep kumaşların en çok yakıştığı modellerden olan takımlar, modern bir görüntüyle beraber şıklığı yansıtmaktadır.

Tesettürde Krep Takımlar

Birkaç farklı ip çeşidi ile üretilen kumaşlardır. Genel olarak viskoz, ipek ve yünden üretildiği için rahat tasarımlar olmuştur. Tesettür krep modelleri de hem kumaş özelliği hem de kesim tarzıyla rahat modeller arasında gösterilmektedir. Geniş kesimlerin tercih edildiği bu tasarımlarda etekli ve pantolonlu modeller tasarlanmaktadır. Daha çok süslemelerden uzak olan modeller arasında yer almıştır. Süslemeler genel olarak kıyafet üzerindeki parçalardan uygulanmaktadır. Yani asimetrik kesim, büzgü, kuşak gibi detaylar eklenerek süslemeler yapılmıştır.

Tesettür krep modellerinin vücuda yapışmayan ve hava alan bir yapısı vardır. Yıkandıktan sonra kolayca şekil alması, ütü gerektirmemesi tercih edilmesini arttırmıştır. Özellikle genç hanımlar arasında trend kıyafetlerden biri olmayı başarmıştır. Aynı kıyafet modelini hem günlük yaşantınızda hem de davetlerde tercih edebilmek mümkündür. Canlı renklerin tercih edildiği tesettür krep modellerinde özellikle lila, bordo, pembe ve krem renkleri hakimiyet kurmuştur. Hem kullanımı kolay hem de birçok ortama ayak uydurabilecek modeller olması bu tasarımların popülerliğini arttıracak gibi görünüyor. Bu durum tesettür krep modellerinin kullanıcı yaş aralığını da genişletecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?