Tesettür Namaz Kıyafetleri

  • 02 Aralık 2018
  • 765 kez görüntülendi.

Son dönemlerde modanın gelişmesi ve değişmesi diğer her şeyde olduğu gibi tesettürün hemen hemen her alanında da kendini göstermektedir. Bunlardan biri de tesettür namaz kıyafetleridir. modayla beraber yeni bir soluk yakalamışa benziyor.

Tesettür namaz kıyafetlerinde önemli olan konu kıyafetin geniş ve bol olması aynı zamanda vücudun bütün alanlarını el ve yüz dışında her yeri kapatmasıdır. Eski dönemlerde parça parça kıyafetlerle hazırlanan tesettür namaz elbise modelleri yeni dönemlerde genel olarak tek parça şeklinde tasarlanmaya başlamıştır. Başörtüsü ve elbise kısmı genel olarak tek parçadan tasarlanmakta ve sürekli giyilip çıkarılan bir kıyafet olduğu için giyimi rahat olarak tasarlanmaktadır. Genel olarak tek renkten oluşmakta olan tesettür namaz kıyafetleri daha çok koyu renklerde tasarlanan bir ürün olarak karşımıza çıkmaya başlamıştır. Son dönemlerde tek parça ürünün yerini farklı tasarımlar almaktadır. Bu tasarımlar başörtüsü ayrı olmakta ve tek parça fistan şeklinde tasarlanmaktadır. Bu fistanlarda işlemeli ve çiçek desenli olarak karşımıza çıkmaktadır. Namaz kıyafetlerini tercih ederken mutlaka geniş ve vücudun her yerini kapatmasına dikkat edilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Modamerve Etek Modelleri başlıklı makalemizde En Güzel Modamerve Etek Modelleri, En Şık Modamerve Etek Modelleri ve Modamerve Etek Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ