Tesettür Örgü Desen Elbise Modelleri

Tesettür Örgü Desen Elbise Modelleri

denince akla ilk gelen kıyafetler elbiseler olmaktadır. Hemen hemen her tesettürlü hanımın dolabında yer alan boydan elbiseler farklı kesimlere ve farklı tarzlara hitap edebilmektedir. Günün her alanında kullanabileceğiniz modelleri hem tasarımlarıyla hem de kullanışlı olmasıyla ilgi çeken modellerdir. Kimi tasarımlar genç hanımlara yönelik ürünler olurken kimileri yetişkin hanımların ilgisi doğrultusunda üretilmektedir.

Çok fazla seçeneğinin olması tesettürlü hanımları elbise seçerken kararsız hale getirebilmektedir. Aynı zamanda seçeneğin fazla olması tesettürlü hanımların farklı tasarımlara sahip olmasına da olanak sağlamıştır. Tesettür örgü elbise modelleri de daha çok genç hanımlar arasında popüler olan bir kıyafettir. Çoğunlukla bir desen olarak kıyafetlerde örgü detaylarını görüyoruz. Gittikç daha çok insan tarafından tercih edilen bu kıyafetler, önümüzdeki sezonlarda tesettür dünyasının moda kıyafetlerinden biri olma yönünde ilerliyor.

Eskiden daha çok el emeği olan tesettür örgü elbise modelleri artan ilgi sonrasında makinalarla dikilmeye başlanmıştır. Seri üretime geçilmesi bu kıyafetlerin daha fazla tercih edilmesini sağlamıştır. Ayrıca fiyatlarında daha uygun hale gelmesini sağlamıştır. Kimi zaman düz örme modeller bu kıyafetlerde kullanılırken kimi zamanda desenler oluşturularak örme modeller hazırlanmaktadır. Tesettür örgü elbise modellerinde örgü desenler kıyafetin tamamında aynı şekilde boy göstermektedir. Genelde tek renk olan bu kıyafetler genç hanımların sokak modasında tercih ettiği tasarımlardan biri haline gelmiştir. Bu elbiselerde kullanılan örgüler tasarımına göre farklı genişlikte dokunmaktadır. Yanı kimi tasarımlar sık iğnelerle hazırlanırken kimilerinde geniş aralıklar görülmektedir.

Hem yazlık hem de kışlık tasarımları bulunan tesettür örgü elbise modellerinde belirleyici etken kullanılan iplerin kalınlığı olmuştur. Özellikle yazlık tasarımlar tek başına kullanılmamakta, bir astar yardımıyla kıyafet zenginleştirilmektedir. Yaz aylarında çoğunlukla beyaz renk ve tonları tesettür örgü elbise modellerinde tercih edilen renklerdir. Kış aylarında ise koyu renkler daha fazla tercih edilmektedir. Kullanımı rahat olan, nefes alan ve ütü gerektirmeyen bu kıyafetler günlük yaşantının bir parçası olma yönünde emin adımlarla ilerlemektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?