Tesettür Özel Gün Kıyafetleri

Tesettür Özel Gün Kıyafetleri

Önceki yazılarımızda günlük kombinleriyle sizlerle olmuştuk, bu seferde özel gün kombileriyle kaldığımız yerden devam etmeye çalışacağız.

Herkesin hayatında özel günler bulunmaktadır. Kimi zaman düğün kimi zaman nikah kimi zaman bir balo kimi zaman mezuniyet kimi zaman da özel bir yemek daveti tesettürlü bayanların ne giyeceğim derdine düştükleri önemli günlerden bazılarıdır. Bunlar için şık giyinmek gerek ve en iyi şekilde kombin yapmanız lazım. Özel gün tesettür kombinleri yazımızda bazı kombin örnekleri vererek sizlere yardımcı olmak amacındayız. Özel gün tesettür kombinlerinde en çok tercih edilecek kıyafet modelleri elbise modelleridir. İlk kombin örneğimiz de bordo renkli arkası uzun kuyruklu bir elbise ile başlayabilirsiniz. Buna eşlik edecek siyah, ipek bir başörtüsüyle beraber siyah renkte topuklu bir ayakkabı ve siyah, parlak renkte, taş süslemeli ufak bir el çantasıyla kombininizi hazırlayabilirsiniz. Bir başka kombinimizde turkuaz yeşili, kolları ve yaka kısımlarında dantel veya tül detayları bulunan kemerli bir tesettür elbise tercih edebilirsiniz. Buna krem rengi bir başörtüsü ve aynı renkte bir kol çantasıyla eşlik edebilirsiniz. Aynı renk veya siyah renk bir topuklu ayakkabı modeliyle özel gün tesettür kombinlerinizi hazırlayabilirsiniz. Bir özel gün elbise kombiniyle daha devam ediyoruz. Bu kombinde üzerinde güpür detayları olan, bel kısmında taşlı ve çok kalın olmayan kemer broşlu bir elbise tercih edebilirsiniz. Açık kahverengi bir başörtüsüyle beraber krem renginde bir topuklu ayakkabı tercih edebilirsiniz. Bu sefer ki tesettür özel gün kombinimizde pantolon modelinden devam edeceğiz. Pudra renk ve etek uçları dantelli bir modeliyle beraber siyah renk bir pantolon tercih edip siyah bir başörtüsü ve siyah topuklu bir ayakkabı ile kombine başlayıp, siyah bir kol çantasıyla kombininizi tamamlayabilirsiniz.

Tesettür özel gün kombinlerinde dikkat etmeniz meseleler ayakkabı ve başörtüsünün bir biriyle uyumlu olması, kıyafetin renk olarak tüm parçalarla bütünlük oluşturması ve yapacağınız makyajın çok hafif ve sade olmasıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?