Tesettür Robalı Elbise Modelleri

  • 31 Ekim 2018
  • 1.905 kez görüntülendi.

Son dönemlerde özellikle tesettür ismiyle bir çok ürün ortaya çıkmıştır. Bunlardan kimileri tesettüre uygun olarak tasarlanmış olsa da tesettüre uygun olmayan bir çok tasarımda mağazalarda yerini almıştır. Bizde bu yazımızda tesettüre uygunluğu açısından güzel bir kıyafet olduğunu düşündüğümüz tesettür robalı elbise modellerinden bahsetmek istedik.

İlk önce robanın ne olduğunu kısaca hatırlayalım. Roba; bir kıyafetin omuz ve göğüs arasında kalan bölümüne eklenen kumaş parçasıyla oluşturulan giysi anlamına gelmektedir. Tesettür de bu ek parça uzun ve geniş olarak tasarlanarak kıyafete eklenmiş bulunmaktadır. Bu kıyafetlerde elbiseler göğüs kısmının hemen aşağısından itibaren genişlemeye başlamakta ve pileli bir görüntü almaktadır. Vücut hatlarını gizlemesi, geniş ve uzun olması, rahat bir kıyafet olması, günlük yaşamda kullanılabilmesi ve şık bir kıyafet olması açısından oldukça tercih edilen bir kıyafettir ve daha da popüler olacak gibi görünmektedir. Tesettür robalı elbise modellerinde eklenen parçalarda pileli bir görüntüsünün olması şık bir tasarım olarak karşımıza çıkmaktadır. Son dönemlerde çok sayıda tesettür firması tarafından bu kıyafetler tasarlanmaya başlanmış ve müşterilerine oldukça fazla seçenek sunmaya başlamıştır. Bu kıyafetler farklı farklı kumaşlarla üretilmektedir, sizlerde beğendiğiniz kumaştan hoşunuza giden modelleri rahatlıkla temin edebilirsiniz. Daha çok koyu renkli tercih edilmektedir, en başta sırasıyla siyah, kahverengi, bordo, mürdüm ve lacivert renkleri gelmektedir. Tesettür robalı elbise modelleriyle kombin yapılırken çoğunlukla babet tarzı ayakkabılar tercih edilmelidir, kıyafetin yapısına en uygun olacak ayakkabı modelidir. Bu kıyafeti kullanan kişiye olgun bir hava kattığı için başörtüsü olarak ta şallardan ziyade eşarp modelleri tercih edilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Etek Gömlek Kombinleri başlıklı makalemizde En Şık Tesettür Etek Gömlek Kombinleri, Modern Tesettür Etek Gömlek Kombinleri ve Şık Tesettür Etek Gömlek Kombinleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ