Tesettürde Boncuk Detayı

  • 11 Şubat 2020
  • 51 kez görüntülendi.

Tesettür kıyafetlerde bazı detaylar vardır ki kıyafete başlı başına bir hava katmakta ve adeta kıyafetin yeni bir tasarım şeklinde karşımıza çıkmasına imkan sağlamaktadır. Birçok detay bu şekilde tesettür kıyafetlerle özdeşleşirken bunlardan bazıları diğerlerinden sıyrılıp ön plana çıkmayı başarmıştır. Bu detaylardan bir tanesi de boncuklardır. tesettürlü hanımlar için önemli bir yer tutmakta ve kıyafetlerin süslenmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

Tesettürde boncuk detayı kullanılarak daha çok özel kıyafetler tasarlanmaya çalışılmıştır. Gündelik, sıradan kıyafetlerden ziyade daha çok özel kıyafetlerde boncuk detayları karşımıza çıkmaktadır. Özellikle abiye, abiye elbise, tesettür elbise ve tunik gibi kıyafetlerde boncuk detayları önemli bir yer tutmaktadır. Tesettürde boncuk detayları birkaç farklı şekilde kullanılmaktadır. Bunlardan bir tanesi kıyafetin tamamında, belli bir ölçü doğrultusunda ve belli bir düzen doğrultusunda boncukların tek tek işlenerek hazırlanmasıyla oluşturulur.  Bir tanesi de boncuklarla bir desen oluşturulmakta ve genel olarak göğüs bölgesinde boncuklara yer verilmektedir. Tesettürde boncuk detayı ile hazırlanan kıyafetlerde en güzel ve şık duran tasarımda, bir zincire ufak boncukların takılarak püskül tarzında sarkıtılmasıyla oluşan tasarımlardır. Genel olarak abiye ve abiye elbise modellerinde bu tarz tasarımlar daha çok kullanılmaktadır. Tesettürde boncuk detayı tasarımları göze oldukça hoş gelen tasarımlar olurken boncuklar özellikle inci renginden tercih edilmektedir. Kıyafetin tasarımına göre farklı boyutlarda ve farklı yoğunlukta boncuklar tercih edilmektedir. Sade ve boncuklarla süslenen bu tasarımlar özellikle genç hanımları cezbedecek türden tasarımlar olmayı başarmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kışlık Genç Tesettür Kıyafet Modelleri başlıklı makalemizde En Güzel Kışlık Genç Tesettür Kıyafet Modelleri, En Özel Kışlık Genç Tesettür Kıyafet Modelleri ve Kışlık Genç Tesettür Kıyafet Kombinleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ