Tesettürde Mürdüm Renk Modası

  • 27 Mayıs 2019
  • 494 kez görüntülendi.

Tesettür kıyafetlerde bazı renkler artık moda olmuş ve bu renklerle oluşturulan kıyafetler tesettürlü bayanların yoğun ilgisini çekmiştir. Bizde bu yazımızda tesettür için önemli bir renkten, tesettürde mürdüm renk modasından bahsetmeye çalışacağız.

Mürdüm rengi, mor renginin tonlarından biridir. İsmini mürdüm eriğinin renginden dolayı buradan almıştır. Koyu bir ton olmasından ve şık bir görüntüsü olmasından dolayı oldukça rağbet gören bir renktir. Tesettür kıyafetlerle birleşince gerçekten çok farklı ve çok şık tasarımlar ortaya çıkmaktadır. Tesettürde mürdüm rengi modasıyla oluşturulan sayısızca kıyafet tasarımı bulunmaktadır. Gerek dış giyim ürünlerinde gerekse de tesettür abiyelerde, abiye elbiselerde, elbiselerde, gömleklerde, bluzlarda, tuniklerde, eteklerde ve başörtülerinde bu rengin hakimiyeti oldukça yoğundur. Tesettür mürdüm renk modasında özellikle özel gün kıyafetleri tasarlanırken mürdüm rengi tek başına kullanılmaya çalışılmıştır. Bunun yanında gündelik kıyafetlerde mürdüm rengini kimi zaman karışık renklerin arasında kimi zamanda tek başına görebilmekteyiz. Tesettür mürdüm renk modasında özellikle baş örtülerde bu rengi çok fazla görebilmekteyiz. Eşarp modellerinde mürdüm rengiyle yapılan çok sayıda desenler görürken şal modellerinde mürdüm renkle hazırlanan şallarında yoğun talep gördüğünü söyleyebilir. Son birkaç sezondur popülerliğini arttıran mürdüm rengi tesettür kıyafet modelleri, 2019 tesettür modasında da önemli renkler bir tanesi olacaktır. Gerek özel günler için gerekse de gündelik yaşamda hemen hemen her tesettürlü bayanın kullanabileceği, tesettür mürdüm renk modasıyla hazırlanan çok sayıda farklı tasarım kıyafet bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kemerli Tesettür Elbise Modelleri başlıklı makalemizde Deri Kemerli Tesettür Elbise Modelleri, En Güzel Kemerli Tesettür Elbise Modelleri ve Kemerli Tesettür Elbise Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:modaselvim com
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ