Tesettürde Retro Tarzı Modası

Tesettürde Retro Tarzı Modası

Bu yazımızda tesettürlü bayanlar arasında büyük beğeni kazanan ve son dönemlerde yoğunlukla tercih edilen bir tarzdan bahsedeceğiz. Yazımızın başlığı olmuştur.

Retro tarzının ne olduğuna kısaca bakalım. Retro tarzı demek önceki dönemlerin modasını takip etmek ve o dönemlerin modasına uygun olarak giyinmek anlamına gelmektedir. Burada önceki dönemden kasıt yaklaşık on beş- yirmi yıl öncesinin modasından bahsedilmektedir. Yani her dönem için Retro tarzı kendi döneminin yaklaşık on beş yirmi yıl öncesi anlamına gelmektedir. Şu an içinde bulunduğumuz dönemin retro tarzı doksanların son dönemleri olmaktadır. Tesettürde retro tarzı modası denince birçok kıyafetin bu tarzdan etkilendiğini görebilmekteyiz. elbiseler, gömlekler, etekler, tunikler, pantolonlar ve ürünleri gibi; ancak bu tarzı daha çok yazlık kıyafetlerde görebilmekteyiz. Birçok moda tasarımcısı tesettürde retro tarzı modasını uygulayarak büyük beğeni kazanmıştır. Klasik giyimler daha çok sade modellerden oluşurken daha canlı daha ğlenceli tasarımlarda hem renk seçeneği hem de kıyafetlere uygulanan işlemler artmaktadır. Özellikle genç tesettürlü bayanların tercihini oluşturan retro tarzında kıyafetlerin kombinleri de oldukça önemli bir detaydır. Yani bu tarz

ı uygulamak istiyorsanız kombininizin bir bütün olarak bu tarzı yansıtması gerekmektedir. Hem kıyafet uyumu şık olacağından hem de daha güzel olacağından bu kombinlere dikkat etmek lazım. Tesettürde Retro tarzında çok şık ve özel tasarımlarla karşılaşabiliyoruz. Hem geçmişin modasını hem de günümüzün tasarımlarını içerisinde barındıran bu tarza tesettürlü bayanların ilgisinin daha da artacağı görüşündeyiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?