Tesettürün Eskimeyen Modası Bluz

Tesettürün Eskimeyen Modası Bluz

Tesettürün sembolü birçok kıyafet olabiliyor. Ama bazılarının ön plana çıkması farklılık gösterebiliyor. Tesettürlü hanımların dolabından çok farklı çeşitte kıyafet bulunurken bunların hepsinin yeri ve önemi farklılık gösterebiliyor. Dolabınızı süsleyen kıyafetler arasında bazıları sıyrılıp ön plana çıkabiliyor. İşte bunlardan bir tanesi de modanın eskitemediği modelleridir. Gerek görünümü, gerek yapısı gerekse de kıyafetlerle uyumu harika olan bu tasarımlar uzun süreden beri tesettürlü hanımların vazgeçemediği kıyafetlerdendir. Yeni sezona da damga vurması beklenen bu kıyafetler, farklı tarzlarda ve farklı tasarımlar kullanılarak hazırlanmaktadır. Dilerseniz beraber göz atalım modellerine.

Tesettür eskimeyen modası , tesettür kıyafetler arasında en fazla kullanılan modellerden bir tanesidir. Üst giyim kategorisinde değerlendirilen bu kıyafetlerin her tarza ve ortama uyum sağlayan modelleri mevcuttur. Gömlek benzeri bir kıyafet olan bluz modelleri, hem hem de pantolonlarla kullanılabilmektedir. Ancak, modacılar tarafından etek modelleriyle kombini ve kullanımı daha fazla tavsiye edilmektedir. İki kıyafetin birbirini tamamladığı görüşü hakim. Uzun ve kısa modelleri olan bu kıyafetlerde son dönemlerde süslemeler ve detaylar yoğunluk kazanmıştır. Bu süslemeler ve detaylarla daha modern görüntü sergileyen modelleri, daha çok genç ve orta yaş hanımların ilgisini çekmiştir.

Klasik Tarzın Temsilcisi

Tesettürlü hanımlar arasında daha çok kısa modelleri tercih edilen bluz modelleri, iki farklı şekilde kullanılmaktadır. Kimi modeller veya pantolonun içine konularak kombinlenirken kimi modellerinde uç kısımlarında kullanılan detaylar eteklerin üzerine gelmek zorunda. Bu şekilde detaylar ön planda tutulmaktadır. Detaylara baktığımız zamanda dışarıdan bir müdahaleden daha ziyade kıyafetin kendisi kullanılarak şekil ve estetik kazandırılmaya çalışılmıştır. Yani kıyafete farklı kesim teknikleri kullanılarak süsleme yapılmıştır.

Bluz Modellerinde Kombinin Önemi

Eteklerle daha fazla tercih edilen bu modeller, klasik giyim tarzına daha yatkın bir modeldir. Ancak spor tasarımlarının da olduğu modeller bulunmaktadır. Açık ve koyu renkli birçok tasarımı olan modellerinde renk seçiminde iki kriteri ön plana çıkarmanız gerekiyor. Bunlardan biri ile kombinleyeceğiniz diğer kıyafetlerdir. Bir diğeri ise hangi ortamda bunu kullanmak istediğiniz konudur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?