Tesettürün Tarz Kıyafeti Jile Elbise

Tesettürün Tarz Kıyafeti Jile Elbise

kıyafet modellerinde tasarımlar kişiden kişiye tarzdan tarza farklılar gösterebilmektedir. Bu yüzden çok farklı seçenek, kıyafet modellerinde bizleri beklemektedir. Eski dönemlerde birkaç kıyafetle sınırlı olan tesettür modelleri, sonralarda çok fazla seçeneğ sahip olmuştur. En çok kullanılan ve en çok beğenilen modellerin arasında tesettür elbise modelleri gelmektedir. Gençler, orta yaş tesettürlü hanımlar, yetişkin hanımlar tesettür elbise modellerine yoğunlaşmıştır. Spor giyimi benimseyen, klasik tarzdan vazgeçmeyen tesettürlü hanımlarında en fazla ilgi gösterdiği kıyafetlerin başında elbiseler gelmektedir. Bu durum, her kesime farklı bir elbise modeli tasarlanmasına imkan sağlamıştır. Bunlardan bir tanesi de özellikle genç hanımların popüler kıyafetleri arasında yer alan modelleridir.

Sokağın Modası Jile Elbise

Kolsuz elbise modelleri olarak bilinen jile elbiseler, etekli kıyafetlerdir. Tek parça halinde olan bu kıyafetler askılı bir görüntü sergilemektedir. Bazen askılarla birleştirilen bu kıyafetler bazen de kıyafetin omuz kısımları askı şeklinde kesilerek hazırlanmaktadır. Tesettür jile elbise modellerinin altına kazak, bluz ve gömlek giyilmektedir. Bahsedilen bu kıyafetlerle jile elbiseler uyumlu bir görüntü sergilemektedir. Son dönemlerde genç hanımların çok fazla ilgi gösterdiği bu kıyafetlerin hem yazlık hem de kışlık modelleri bulunmaktadır. Klasik modellerinin yanında spor modelleri de bulunan bir kıyafet tasarımıdır. Modern tesettür modasının en önemli örnekleri arasında yerini alan bu kıyafetler sokağın modasına hükmeden tarzları içerisinde barındırmaktadır.

Jile Elbise

Desenli ve düz modelleri olan tesettür jile elbise modellerinde desenler, daha çok sade ve kıyafet tarzıyla uyumlu olan desenlerdir. Çoğunlukla ekose ve çizgi gibi desenler kullanılmaktadır. Bu kıyafetlerde kullanılan kumaş çeşitleri de değişiklik göstermektedir. Daha çok ince kumaşların kullanıldığı jile elbise modellerinde kimi zaman da triko kumaşlar kullanılmaktadır. Özellikle koyu rengin hakim olduğu bu kıyafetlerde, siyah ve beyazın birleşimiyle hazırlanan modeller en fazla tercih edilen tasarımlardır. Bununla beraber gri renkte bu kıyafet tasarımlarında en çok ilgi gören renkler arasında yer almıştır. Daha çok sokak modasına uygun tasarımların olduğu kıyafetlerdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?