Yazlık Tesettür Hırka

Yazlık Tesettür Hırka

Yaz aylarında tesettürlü hanımların tıpkı kış mevsimindeki gibi dış giyim ürünlerine ihtiyacı bulunmaktadır. Tabi ki yaz aylarında daha ince ve daha şık dış giyim ürünleri kullanmak gerekiyor. Bu yüzden özellikle ceket, hırka, yelek tarzı dış giyim ürünleri yaz aylarında tesettürlü hanımların vazgeçilmezleri arasında yerini almıştır. Birçok dış giyim ürünü tercih edilirken bazıları diğerlerine göre daha popüler olmayı başarmıştır. Popüler olan kıyafetlerin başında da tesettür kırka modelleri gelmektedir. Hırka modelleri de kendi içerisinde farklı tasarımlara ayrılsa da yaz aylarında kullanılan tasarımlar bir başlık olarak değerlendirilir. Yazlık modelleri olarak adlandırılan bu kıyafetler her kesimden ve her yaştan bayanın ilgisini çekmiştir.

Yazlık modelleri daha çok ince ve hava alan kumaşlardan üretilen modellerdir. Genel olarak uzun yapısıyla göz dolduran bu modeller, tarz itibariyle modern zamanın izlerini yansıtmayı başarmıştır. Bu yüzden her yaş kesimine uygun modelleri bulunan yazlık modelleri günden güne popülerliğini arttırmıştır. Birçok tasarımında gördüğümüz detaylar cep ve kuşak detaylarıdır. Hemen hemen tüm hırka modellerinde görmeye alıştığımız bu tasarımlar adata yazlık modelleri ile bütünleşmiştir. Kimi tasarımları olarak üretilse de daha çok düz ve tek renkli modeller tercih edilmektedir. Desenli modeller de de desenler genelde renk karşımı şeklinde olmaktadır.

Modern Hırka Modelleri

Daha çok şallarla kombin yapılan yazlık modellerinde genç hanımlar pantolon kullanmayı tercih etmektedir. Kimi zamanda ve düz eşarplar, yazlık tesettür hırkalarla kombin yapmak için harika parçalar olmuştur. Kimi tasarımı spor modeller olurken kimi hırkalar ise klasik model olmuştur. Özel davetler ve özel ortamlara uyum sağlayan modelleri olsa da daha çok gündelik yaşantının bir parçası olmuştur. Adete sokak modasıyla uyumlu bir tasarım haline gelmiş. Üretildiği sezona ve kullanıldığı kumaşa göre farklı fiyatlara satılan yazlık tesettür hırkalar günün şartlarına uyumlu tasarımladır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?