Yüksek Bel Tesettür Pantolon Modelleri

  • 03 Mayıs 2019
  • 487 kez görüntülendi.

Tesettürlü bayanlar arasında pantolon modelleri daha çok gençler arasında kullanılan bir kıyafet modelidir. Genç tesettürlü bayanlar arasında da oldukça fazla tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir. Bu durumda pantolon modellerinin farklı tarzlarla ve farklı tasarımlarla karşımıza çıkmasına olanak sağlamıştır, de bunlardan biridir.

Genç tesettürlü bayanlar arasında özellikle son zamanlarda popülerliğini arttıran önümüzde ki süreçte daha da popüler olacak gibi durmaktadır. Boyut olarak göbek kısmına kadar gelen bu pantolonlara orta yaş tesettürlü bayanlarda yavaş yavaş ilgi göstermeye başlamıştır. Daha çok kumaş pantolondan tasarlanan tesettür yüksek bel pantolon modellerinde az sayıda kot tasarımlarda mevcuttur. Bazen normal pantolonlar bazen de pantolon etek dediğimiz tasarımlar bu kategoriye girmektedir. Yüksek bel tesettür pantolonlar genellikle bol modeller olarak tasarlanmakta hem vücut hatlarını gizlemek amacıyla hem de tesettürlü bayanların rahat etmesi amacıyla bu şekilde tasarlanmaktadır. Pantolonlar bel kısmından başlayıp paçalara kadar aynı şekilde bol olarak tasarlanmaktadır. Bu kıyafetler kombin yapılırken özellikle destekleyici olması ve şık durması açısından uzun ceket modelleriyle kombin yapılmaktadır. Genel olarak ta ceket ve pantolonlar aynı renklerden oluşmaktadır. Hem koyu hem de açık renklerin yüksek bel pantolonlarda tercih edildiğini görmekteyiz. Koyu renkler çoğunlukla genç tesettürlü bayanların gündelik yaşantısında, dışarı gezmelerinde veya arkadaş ortamlarında tercih ettiği bir ürünken açık renk yüksek bel tesettür pantolonlarda her yaştan tesettürlü bayanlar tarafından kullanılırken orta yaş tesettürlü bayanlar tarafından kimi zaman özel davetlerde ve özellikle bone şal dediğimiz başörtüsüyle kombin yapılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Ceketli Kıyafet Modelleri başlıklı makalemizde Tesettür Ceketli Abiye Elbise Modelleri, Tesettür Ceketli Abiye Modelleri ve Tesettür Ceketli Elbise Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ