Tesettür Elbiselerde Kuşak Rüzgarı

Tesettür Elbiselerde Kuşak Rüzgarı

Son dönemlerde elbiselerde kuşak rüzgarı hızlı bir şekilde esmeye devam ediyor. Birçok elbise modeli son dönemlerde kuşaklarla süslenerek daha göz alıcı ve daha derli toplu tasarımlar olarak karcımıza çıkmaya başladı. Peki nedir kuşaklı elbise, nasıl tasarımlar olarak karşımıza çıkmaktadır, kimler daha fazla tercih etmekte, hangi kombinlerle daha uyumlu?

Tesettür Kuşaklı Elbise Nedir?

modelleri, tesettürlü hanımlar arasında en çok tercih edilen kıyafetlerin başında gelmektedir. Kimi zaman günlük hayatımızda tercih edilen bu kıyafetler, kimi modelleri ile de özel tasarımlar şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Bu da elbiselerin daha özel ve daha güzel bir şekilde tasarlanmasını sağlamıştır.

ise elbiselerde kuşak detaylarının kullanılması şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Birkaç farklı şekilde kuşaklarla karşılaşabiliyoruz bu elbiselerde. Örneğin bazı kuşaklar aksesuar amaçlı tercih edilirken bazı kuşaklar ise kıyafetin düzgün ve toplu durması için gerekli olan detaylardır. Genellikle bel çevresinde gördüğümüz kuşaklar bazen bağlama yöntemiyle bazen de bir kemer yardımıyla bağlanır.

Tesettür Kuşaklı Elbise Renkleri

Hemen hemen her renkte kuşaklı elbise ile karşılaşmak mümkün. Burada renk seçeneğinde bulunurken en çok dikkat etmeniz gereken konuların başında hangi rengin sizleri daha iyi yansıtacağını bulmanız ve tercihlerinizi bu yönde kullanmanız gerekiyor. Renk bakımından tesettürlü hanımların tercihleri incelendiğinde daha çok ara renklerin tercih edildiğine şahit oluyoruz.

Özel Kuşaklı Elbise

Bu kıyafetler daha çok özel davet dediğimiz düğün, nişan, balo, gibi mekanlarda ve ortamlarda kullanılan bir kıyafettir. Sizler için önemli olan bir günü kutlayacağınız zaman da bu tasarımları tercih etmek mümkündür. Daha kaliteli kumaşların kullanıldığı bu tasarımlarda kesim tarzı ön plana çıkmaktadır. Renk olarak biraz daha koyu tonlara bu tasarımlara önem verildiğine şahit olabiliyoruz. Daha düz ve kendini daha net hissettirecek kumaşlar özel kuşaklı elbise tasarımlarında gördüğümüz seçeneklerdir. Genellikle tek renk olarak görsek te kimi zaman modellerle de karşımıza çıkıyor.

Günlük Kuşaklı Elbise

Tesettür kuşaklı elbise modellerinde en çok karşılaştığımız tasarımlar günlük modellerdir. Hemen hemen her tesettürlü hanımın dolabında yer alan modellerden bir tanesidir. Daha sade ce gösterişten uzak olan bu modeller, genellikle tek renk olarak karşılaştığımız modellerdir. Ara renk dediğimiz lila, kahverengi, pudra, bordo, eflatun, krem, bej gibi renkler bu tasarımlarda tercih edilmektedir. Ev içerisinde rahatlıkla giyilebileceği gibi dışarı çıkarken de tercih edilebilecek tasarımlar arasında yer alır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?