Ceket Görünümlü Tesettür Abiye Modelleri

  • 30 Temmuz 2019
  • 502 kez görüntülendi.

Abiye modelleri tesettürlü bayanlar için özel günlerin ve davetlerin vazgeçilmez kıyafetlerinden biridir. Bu durum farklı tarz arayışında olan tesettürlü bayanların ihtiyacını karşılamak ve onların beğenilerini kazanmak için çok fazla tasarımın hazırlanmasına olanak sağlamıştır. Özellikle klasik ve daha olgun görünmek isteyen tesettürlü bayanların abiye tercihlerinde öne çıkmaktadır.

Bu tarz kıyafetler hem şık hem de olgun bir hava katmaktadır kullanıcısına. Tesettür ceketli abiye modellerini tercih eden yaş grubu orta yaş grubu dediğimiz kesimdir. Ceket modelleri bazen kıyafetle beraber tek parça şeklinde tasarlanırken bazı modellerde de ceket modeli abiye modelinden ayrı şekilde tasarlanmaktadır. Ceketli tesettür abiye modellerinin birçoğunda görülen özellik, abiyelerin sade olması ve asıl gösterişin ve ihtişamın ceket modellerine yansıtılması şeklindedir. Ceketler genel olarak detaylarla süslenirken en çok tercih edilen detaylar taş ve pul detaylarıdır. Tesettür ceketli elbise modellerinde ceketler içerisinde abiye ile aynı renkleri barındırmaktadır. Orta yaş kesimine daha çok hitap eden bu tasarımlar son dönemlerde oldukça fazla karşımıza çıkmaktadır ve önümüzdeki dönemlerde daha popüler olacak bir kıyafete benzemektedir. Kombinlerde kullanılan eşarp modelleri tek renk ve desensiz olurken özellikle ipek eşarp modellerinin tercih edilmesine dikkat edilmiştir ve abiye modeliyle uyumlu bir renk olması amaçlanmaktadır. Ayakkabı olarak ta topuklu ayakkabılar kombin parçası olmuştur.  Tesettür ceketli abiye modelleri hem dar beden giyinen hem de büyük beden giyinen tesettürlü bayanlara hitap etmektedir. Özellikle büyük beden giyinen tesettürlü bayanların özel günler için karar verme sıkıntısını ortadan kaldıran tasarımlar olmuştur.

Bir önceki yazımız olan En Güzel Tesettür Tunik Modelleri başlıklı makalemizde En Güzel Tesettür Tunik Modelleri, En Güzel ve Şık Tesettür Tunik Modelleri ve En Şık Tesettür Tunik Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ