Çiçekli Tesettür Gelinlik Modelleri

  • 12 Eylül 2019
  • 277 kez görüntülendi.

Bir gelinliğe en çok ne yakışır diye sorarsanız cevabı elbette çiçek motifleri ve çiçek desenleri olacaktır. Bu yüzden tesettür gelinlik modelleri tercihinde dünya evine girecek gelin adayların en önemli tercihleri arasında yerini almıştır .

Bazen desen olarak tasarlanan çiçekler bazen de motif şeklinde gelinliğe işlenmiş bir şekilde hizmet etmektedir tesettürlü bayanlara. Çiçekli tesettür gelinlik modellerinde kimi zaman prenses gelinlik kimi zaman tüllü gelinlik kimi zamanda kabarık gelinlikler yer bulmuştur kendilerine. Bazen dantel şeklinde olan bu desenler bazen de üç boyutlu çiçek şekilleri olarak gelinliğe işlenmiştir. Her renkte karşılaşabileceğimiz çiçekli tesettür gelinlik modellerinde en çok tercih edilen renk beyaz renk olmuştur. Kimi zaman sadece gelinlikte karşılaştığımız çiçek desenleri kimi zaman duvakta kimi zaman gelin başı modelinde kimi zaman da eldivenlerde bile karşımıza çıkabiliyor. Çoğu zaman da gelinliğin tüm parçalarında çiçek motiflerini görebiliyoruz. Her zaman gelinliğin tamamında yer almayan çiçek motifleri bazen gelinliğin belli noktalarına işlenerek yapılmaktadır. Çiçekli tesettür gelinlik modelleri tasarımlarına göre farklı kesimlere hitap edebilen bir kıyafettir. Bazı tasarımlar uzun boylulara bazıları da kısa hanımlara uygun olurken bazı tasarımlar zayıf hanımlara bazıları da büyük beden hanımlara uygundur.

Bir önceki yazımız olan Pınar Şems Abiye Elbise Modelleri başlıklı makalemizde Pınar Şems Abiye Elbise Modelleri, Pınar Şems Desenli Abiye Elbise Modelleri ve Pınar Şems Modern Abiye Elbise Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ