Kadın Giyimde Tesettür Etek Modelleri

Kadın Giyimde Tesettür Etek Modelleri

denince akla ilk gelen kıyafetler arasında gelmektedir. Kadın giyimin sembol kıyafetleri arasında yer alan etek modelleri her hanımın kendine uygun tarzlarda sahip olabileceği kıyafetlerden bir tanesidir. Piyasalarda sayısızca çşidi bulunan bu etek modellerinden bir tanesi de modelleri olmuştur. Tabi bu da kendi içerisinde sayısızca başlığa ayrılmış ve oldukça fazla seçenekle tesettürlü hanımlara sunulmuştur.

En Güzel Etek Modelleri

Tesettür etek modellerinin en belirgin özelliği uzun, geniş ve vücut hatlarını gizlemesidir. Daha çok geniş kesim olarak üretilen bu kıyafetler tesettürün amacına uygun olarak üretilip tesettürlü hanımlara sunulmaktadır. En güzel tesettür etek modelleri kategorisini üç başlık altında incelemek mümkün… Bunlar; günlük etek modelleri, dışarı çıkarken kullanılabilecek dışarı giyim modasına uygun modeller ve özel tasarımlardır.

Günlük Tesettür Etek Modası

Bu kıyafetler daha çok ev içerisinde tercih edilen tasarımlardır. En sade ve en ucuz modeller arasında yerini almaktadır. Genel olarak düz renkli olan bu etekler kimi zaman basit desenlerle süslenebilmektedir. Kumaş kalitesi olarak diğer modellere göre daha zayıf kalan bu kıyafetler daha çok beli lastikli olacak şekilde tasarlanmaktadır. Buda ev içerisinde rahat hareket etmenizi sağlayacak modeller olması için tasarlanmıştır. Hemen hemen her tesettürlü hanımın dolabında bu tasarımlardan birkaç tane bulunuyor.

Özel Tesettür Etek Modeli

Dışarı çıkarken etek tercihini iki başlık altında ele alıyoruz. Bunları katılacağınız ortama göre belirlemeniz yerinde olacaktır. Arkadaş ortamında, okula giderken, işe çıkarken ve dolaşırken giyilecek en güzel tesettür etek modelleri biraz daha sade modeller olmalıdır. Tabi sade derken kıyafeti özel yapacak detaylardan uzak olmak anlamı yer alır. Yaz aylarında çiçek desenli ve açık renkli etekler daha ilgi çekici olmuştur. Kış aylarında daha kalın kumaşların ve daha koyu renkli etek modellerinin tesettürlü hanımlar arasında rağbet gördüğüne şahit oluyoruz. Bu tasarımların yanında kloş, pileli, katlı, fırfırlı, piliseli gibi etek modellerini görmek mümkündür.

Özel davetlerde, nişan, düğün, balo veya özel bir yemek davetinde kullanılan tesettür etek modelleri biraz daha özel kumaşlarla üretilen etekler olmuştur. Bu etek modelleri genelde diğer tasarımlar kadar geniş olmamakta ve renk olarak diğer modellerden daha canlı olmaktadır. Özellikle kalem etekler bu davetlerde daha fazla tercih edilmekte, kemer gibi aksesuarlarla bu etekler süslenmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?