Korsajlı Tesettür Elbise Modelleri

  • 06 Ağustos 2019
  • 377 kez görüntülendi.

Bu yazımızda genel bir kıyafet tasarımıyla sizlerin karşısındayız. Yazımızda bahsedeceğimiz konu son dönemlerin popüler tasarımları arasında yer alan ve gittikçe de popülerliği artan olacaktır.

Korsajlı tesettür elbise modelleri şıklığı ve zarafetiyle tesettürlü bayanlar arasında ön planda tutulan bir tasarım olmuştur. Kıyafetin genel özelliği göğüs ile kalça arasındaki kısmın dar olması ve vücudu sarmasıdır. Bu durum sarkan kıyafet görüntüsünü ortadan kaldırmaya ve sizlerin daha şık bir görüntü kazanmanıza destek olmaktadır. Kıyafetin tasarımına göre korsaj boyutu farklılık gösterebilmekle beraber korsaj kısımlarına eklenen düğme, kuşak, kemer gibi detaylar korsajlı tesettür elbise modellerine ayrı bir zarafet katmaktadır. Genel olarak sade ve tek renk kıyafetlerde daha fazla gördüğümüz bu detay hem günlük kıyafet modellerinde hem de özel kıyafet modellerinde yer alabilen bir tasarım olmuştur. Özellikle genç ve orta yaşa hitap edebilen bir tasarım olan korsajlı tesettür elbise modelleri birçok ortama uyum sağlayabilecek tasarımlardandır. Etekleri uzun olan bu kıyafet modellerinde topuklu ayakkabılar ve düz eşarp ve şallar kombin yapılan parçalar olmuştur. Zarif görüntü modern çizgilerle birleşince korsajlı tesettür elbise modellerinin tesettürlü bayanlar arasında rağbet görmesi kaçınılmaz olmuştur. Koyu renk modellerde genel olarak kahverengi, hardal sarısı, kiremit gibi sonbahar renklerinin ön plana çıktığını görürken açık renklerde krem, bej gibi renkler bayanlara daha çok hitap etmektedir. Birçok moda tasarımcısının önemli parçaları arasında yer alan korsajlı tesettür elbise modelleri kumaşına, kalitesine ve tasarımına bağlı olarak farklı fiyatlarla piyasaya sunulmaktadır.

Bir önceki yazımız olan En Güzel Tesettür Gömlek Modelleri başlıklı makalemizde En Güzel Tesettür Dantelli Gömlek Modelleri, En Güzel Tesettür Gömlek Modelleri ve En Güzel ve Şık Tesettür Gömlek Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ