Şıklığın Sembolü Tesettür Gömlekler

Şıklığın Sembolü Tesettür Gömlekler

Birçok kıyafet birçok farklı tarzı yansıtabilmektedir. Her tesettürlü hanımın kendini yansıtan ve tarzını yakalayabileceği kıyafetler farklılık gösterebilmektedir. Buda bazen kıyafetin değişmesinde bazen de kıyafette farklı tasarımların kullanılmasıyla ortaya çıkmaktadır. Bazen tek bir kıyafetle tarzınızı yansıtabilecekken bazen de bir kombin sizin tarzınızı yansıtabilmektedir. modelleri de belli bir kesimin tarzını yansıtan kıyafetlerden biridir. Şıklığın sembolü modelleri farklı tasarımları ve farklı tarzları içerisinde barındırabilen kıyafet modellerinden biridir. Uzun zamandır tesettürlü hanımların dolaplarını süsleyen gerek günlük yaşantıda gerekse de önemli bir davette tercih ettiği kıyafet modellerinden biridir. Farklı kıyafetlerle güzel kombinlerin yapıldığı modelleri popülerliğini farklı tasarımlarla korumayı başarmıştır.

Şık Modelleri

Daha çok yaz aylarında tercih edildiğine şahit oluyoruz modellerinin. İnce kumaşı bunda en büyük etkendir. İlk zamanlarda belli kalıplarla üretilen ve belli tasarımları olan bu modellere tesettürlü hanımların ilgi göstermesiyle beraber seçenek çok fazla olmuştur. Hem eteklerle hem de pantolonlarla kombin yapılabilen modellerini bir dönemler orta yaş ve yetişkin hanımlar kullanmaktaydı. Bu tasarımlarda daha çok özel davetlerde ve özel ortamlarda kullanılmaktaydı. Ancak son dönemlerde genç tesettürlü hanımların modellerine ilgi göstermesi farklı tasarımların hazırlanmasını sağlamıştır. Daha çok uzun, geniş ve rahat tasarımlar üretilmeye başlanmıştır. Klasik tasarımlarla beraber spor modellerde tesettür piyasasında kendine yer bulmuş durumdadır.

Tesettür gömlek modellerinde en önemli detaylar yaka ve düğme detaylarıdır. Hemen hemen her modelde yaka kısımları söz konusudur. Bu gömleklerin genel özelliklerinden biride düğmeli oluşudur. Düğmeler bazen gömlekleri boydan boya kaplarken bazıları birkaç düğmeyle sınırlı kalmıştır. Bazı modellerde ise düğmeler süs amacıyla kullanılmaktadır. Klasik modellerde daha çok tek renk ve dantel gibi detaylar kullanılmaktadır. Bunun yanında nakış tarzı işlemelerin kullanıldığı gömlek modelleri de popüler tasarımlardandır. Genç hanımlar ise uzun ve desenli modellere ilgi göstermektedir. Bu tesettür gömlek modelleri daha çok geniş kesim tasarımlar olurken pantolonlarla kombin yapılmaktadır. Ayrıca bady tarzı kıyafetlerle kombinler daha spor ve daha gündelik hale getirilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?