Tesettür Etek Modelleri

Tesettür Etek Modelleri

Tesettürde kıyafetler genel olarak iki parça şeklinde tasarlanmaktadır. Özel tasarımlar daha çok tek parça olarak kullanılsa da özellikle günlük tasarımlar iki parça şeklindedir. Üst kısımda tunik, gömlek, bluz, sweat gibi kıyafetlerden oluşmaktadır. Bunları tamamlayan diğer parçalar ise veya pantolon modelleridir. Her ne kadar günümüzde tesettürlü hanımlar pantolon modeline daha fazla ilgi gösterse de etek modellerine ilgide oldukça fazladır. Tesettüre uygunluk açısından etek modelleri daha yerinde bir kıyafet modelidir. Bu yüzden nerdeyse tüm tesettürlü hanımların gerek ev içerisinde gerekse de dışarı çıkarken kullandığı birçok etek modeli bulunmaktadır. Modern tesettür modelleri de birçok farklı tasarımı bulunan bir kıyafet biçimidir.

Tesettür Modelleri

Tesettür modelleri birçok kıyafeti tamamlayan parçalardan biridir. Farklı modelleri ve farklı tasarımlarıyla birçok kıyafet modeliyle kombin yapılabilmektedir. Genel olarak kalem, kloş, pileli, piliseli, desenli, ekose gibi modelleri bulunmaktadır. Günlük tasarım ve özel tasarım olarak ikiye ayrılmaktadır. Özel tasarımlar daha çok ve bluzlarla kombin yapılan modellerdir. Tesettür modellerinde özel tasarımlarda kalem eteklerinin daha uyumlu olduğuna şahit oluyoruz. Bu modellerde kumaşlar daha kalın olmaktadır. Kalem gibi düz bir görüntüsünün olması isminin buradan almasını sağlamıştır. Genellikle tek renk olan bu tesettür modelleri çok şık ve zarif modellerdir.

Günlük tesettür modellerinde ise daha çok desenli ve şifon tarzı modelleri kullanılmaktadır. Bunlara farklı detaylar eklenerek kıyafetler değişik şekilde gözlemlenmektedir. Fırfır, ekose, pilise, düğme, kuşak gibi farklı detaylar kullanılmaktadır. Günlük bluz ve etek modelleri ile beraber tunik modelleri ile de kullanılan kıyafetlerdir. Daha çok rahat kıyafet tasarımları olarak tercih edilmektedir. Hem ev içerisinde hem de arkadaş ortamı, iş ortamı gibi ortamlarda kullanılan modellerdir. Yazlık ve kışlık modelleri bulunan bu etek modelleri kalitesine göre farklı şekilde fiyatlandırılmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?