Tesettür Giyimde Abiye Fırtınası

Tesettür Giyimde Abiye Fırtınası

giyimde fırtınası hızla esmeye devam ediyor. Hemen hemen her tesettürlü hanım hayal ettiği gelinliğin yanında hayal ettiği kıyafetlerden bir tanesi de abiye modelleridir. Günün şartlarına ve modanın çizgisine göre tasarlanan abiye modelleri, özel bir kıyafet olduğu için özel günlerde tercih edilen bir kıyafettir. En güzel modeli seçenekleri ile farklı tasarımlara sahip olan bu kıyafetler, özellikle genç hanımların özel günlerde tercih ettiği bir kıyafettir. Kimi zaman kız isteme, söz gibi tesettürlü hanımların en mutlu günlerinde kimi zamanda nikah, balo gibi sizler için özel olan günlerde tercih edilen bir kıyafettir. Bu nedenle seçenekler arasında farklılık görülebilmektedir.

Tesettür Abiye Çeşitleri

Ortama, yaşa, tarza, mekana göre… her şarta uygun farklı şekillerde esiyor. Üretilen bu kıyafetler, farklı kumaşlar, farklı kesimler ve farklı detaylar kullanılarak üretilmektedir. Kimi zaman kabarık bir seçenekle karşımıza çıkan kıyafetlerinden olan abiye modelleri kimi zaman da tüllerle, dantellerle, pelerinlerle zenginleştirilmiştir. Her markanın kendine özgün tasarımları ile piyasalarda yerini alan tesettür abiye modelleri günlük kıyafetlere göre biraz daha maliyetli olabilmektedir. Burada gerekçe hem kullanılan kumaşların kalitesi hem kıyafet özel bir tasarım olması,hem detayların ince bir şekilde işlenmesi hem de üretimin daha uzun ve meşakkatli olması.

Özel Tasarım Tesettür Abiye Modelleri

Tesettür abiye modelleri daha çok detayları içerisinde barındıran bir kıyafettir. Tek başına sadelikten uzak olan bu kıyafetlerde en çok dikkat edilen konu kumaş kullanımıdır. Tesettür abiye modellerinde kaliteli, canlı renkli ve daha çok parlak kumaşların kullanımına önem verilmiştir. Bu modellerde kullanılan detayların kumaşlarla uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Tesettür abiye modellerinde en çok kullanılan detay, doğrudan kıyafet ile hazırlanan kesim detayıdır. Farklı kesimler kullanılarak kumaşlar birleştirilip abiye haline getirilir.

Bununla beraber tesettür abiye modellerinde kullanılan başlıca detaylar dantel, sim, broş, pul, taş, inci, pelerin ve detaylarıdır. Hepsinin kıyafete yakışma biçimi farklıdır. Her özellik her kıyafete farklı bir atmosfer sağlamaktadır. Bu şekilde tasarlanan kıyafet modelleri ile ortamın en dikkat çekici kişisi siz olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?