Tesettür Keten Tunik Modelleri

  • 04 Eylül 2019
  • 277 kez görüntülendi.

Havalar yavaş yavaş soğurken giysilerde yavaş yavaş kalınlaşmaya ve daha ısıtıcı hale gelmeye başlıyor. Bu amaç doğrultusunda tasarlanan birçok keten kıyafet modeli de yavaş yavaş mağaza vitrinlerini süslemeye başlamıştır. Bu keten kumaşlarla hazırlanan önemli bir tasarımda tesettür keten tunik modelleridir.

Keten kumaşlarla hazırlanan birçok kıyafet modeli mevcutken özellikle genç hanımların en önemli tercihlerinin başında gelmektedir. Bu tunik modellerinde belli renkler ön plana çıkarken daha çok spor tasarımlar hazırlanmaktadır. Keten kumaşların hem yazlık hem de kışlık modelleri bulunurken sıcak tutması yönünden daha çok sonbahar kış mevsimlerinde tercih edilmektedir. Tesettür keten tunik modellerinde daha çok düğme detaylarının yer aldığı tasarımlara rastlarken taşlı, incili, pullu gibi detaylardan uzak durulmaya çalışılmış, büzgü, nakış çiçek gibi detaylara çokça yer verilmektedir. Keten tunik modellerinde canlı renklerden ziyade mat renkler ön plana çıkarken daha çok tek renkten oluşan tasarımların hazırlanmasına dikkat edilmiştir. Özellikle krem, kiremit, haki ve sarı renkleri tesettür keten tunik modellerinin en çok tercih edilen renkleri olmuştur. Bu kumaşlarla hazırlanan tunik modelleri ile kombin yapılırken daha çok pantolonlar kullanılmakta ve bu pantolonlar kot ve keten pantolonlardan tercih edilmektedir. Başörtüsü olarak ta şallar tercih edilen modeller olmuştur. Son dönemlerde genç hanımların yeni gözdesi olan tesettür spor giyimin önemli parçaları arasında yerini almış durumdadır.

Bir önceki yazımız olan ModaSelvim Sonbahar Kış Tesettür Modası başlıklı makalemizde 2019 ModaSelvim Sonbahar Kış Tesettür Modası, ModaSelvim Sonbahar Kış Tesettür Elbise Modası ve ModaSelvim Sonbahar Kış Tesettür Kıyafet Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ