Tesettür Kuş Gözü Tunik Modelleri

  • 08 Haziran 2019
  • 421 kez görüntülendi.

Tesettürlü bayanların yeni arayışlar içerisine girmesi ve farklı tasarımları aramasını sonucu birçok kıyafet tasarımı piyasalarda kendine yer edinmiştir. Bunlardan bir tanesi de kuş gözü tesettür tunik modelleridir.

Son dönemlerin gözde kıyafetlerinden olan özellikle orta yaş tesettürü bayanların önemli tercihleri arasına girmiştir. Bunun yanında genç tesettürlü bayanlarda bu kıyafet tasarımına yoğun ilgi göstermiştir. Önce kuş gözü tasarımının ne olduğuna bakalım ve bu tasarımlarla ilgili bilgilere devam edelim. Tesettür kuş gözü tunik modellerinde tunikler üzerinde belli noktalarda her kıyafette farklı olacak şekilde yuvarlak delikler bulunmaktadır. Bu delikler belli bir doğrultuda belli bir düzen içerisinde genel olarak tuniklerin etek kısımlarına eklenmektedir. Tabi bazen düğme tarzında karşımıza çıkan bu tasarımlar bazı zamanlarda da omuz ve göğüs kısımlarında şık bir tasarım olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu deliklerin etrafında genelde demir bir halka olup kuş gözü tasarımını andırmaktadır. Kuş gözü tesettür tunik modellerinde sadelik ön plan çıkmaktadır. Bununla beraber uygulanan tasarımlarda taşlı, incili, pullu gibi tasarımlar çok fazla karşımıza çıkmamaktadır. Daha çok büzgülü, kemerli gibi tasarımlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Belli birkaç kumaş üzerinde tasarlanmaktadır bu tunik modelleri. Çoğunlukla tek renkten oluşan tesettür kuş gözü tunik modelleri birçok yaştan tesettürlü bayana hitap etmektedir. Bazen ipler bu halkalardan geçirilerek farklı tasarımlar uygulanmaya çalışılmıştır. Çoğunlukla da uzun tunik modelleri üzerinde kullanılan bu tasarımlar önümüzdeki günlerde daha çok kullanılacak gibi durmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Desenli Tesettür Tunik Modelleri başlıklı makalemizde Desenli Tesettür Tunik Modelleri, Desenli Tunik Modelleri ve En Güzel Desenli Tesettür Tunik Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ