Tesettür Mezuniyet Elbise Model ve Kombinleri

Tesettür Mezuniyet Elbise Model ve Kombinleri

Henüz bu yılın ğitim öğretim sezonunun başlarındayız. Son sınıf öğrencilerinin sınav streslerinin yanında birde mezuniyet stresleri var. Mezun olacak öğrenciler şimdiden mezuniyet kıyafetleri için araştırmaya başladılar.

Her genç kızın hayalidir güzel ve şık görünmek. Güzel ve şık görünmek için gerekli olan yerlerden biri de mezuniyet geceleridir. Bu yüzden sizlere bu yazımızda mezuniyet elbise modelleri ve kombinleri hakkında bilgi vermek istiyoruz. Günümüzde mezuniyet geceleri biraz da şıklık yarısı haline gelmiştir. Bu yüzden sizlerde bu günlerde güzel görünmek için çaba gösterebilirsiniz. Aslında bu tür günlerde en güzel görünmenin yollarından biri de sadeliktir. Sizlere tavsiyemiz daha çok sadelikten yana olmanızdır. Çünkü bu şekilde güzelliğiniz daha da ön plana çıkacaktır. Tabi sadeliği seçerken kıyafetinizin de elbette şık bir duruşunun olması lazım. Sadelikten kastımız abartılı desenlerin, kıyafetinizde fazla ayrıntının olmaması. Örneğin giyeceğiniz beyaz bir elbise ve altında kombin yapacağınız aşağı doğru genişleyen düz bir açık kahverengi bir elbise çok şık bir kombin olacaktır. Bunun yanında önemli olan birde başörtüsü var. Başörtüsü modellerinin de sade, tek renk olmasına dikkat etmelisiniz. Tek renk, kıyafetinizle uyumlu bir veya şalla çok güzel bir kombin oluşturabilirsiniz, ancak bu tür organizasyonlarda şal kullanmanız daha şık olacaktır. Başka bir tesettür mezuniyet elbise kombini ise şöyle olmalı: yine beyaz bir elbise veya açık renkte pembe bir elbiseyle mor bir kombinleyebilirsiniz. Yine aynı renkte bir şalla kombininiz süper olacaktır.

Daha çok açık renkte bir elbiseyle koyu renkte bir etek kombini çok şık olacaktır. Elbiseleriniz beyaz, krem, bej, açık pembe ve turkuaz renklerinde olabilir. Bunun yanında etekleriniz de kahverengi, mor, haki yeşili, lacivert renklerinde olması lazım. Başörtüsü modellerinizin renkleri de kullanacağınız eteklerle uyumlu olması lazım. seçerken pantolonlardan uzak durmalısınız. Çünkü etek le beraber yapacağınız çok daha şık duracaktır. Birde şu ayrıntıya dikkat etmelisiniz. Tesettür mezuniyet elbise modelleri kullanırken makyajınızın hafif olmasına dikkat etmelisiniz, abartılı makyajdan uzak durmalısınız, yoksa sizin güzelliğiniz değil de makyaj ve kıyafetin güzelliği öne çıkacaktır. Buda sizi yansıtmaktan uzak olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?