Tesettür Oduncu Gömlek Modelleri

  • 30 Kasım 2019
  • 158 kez görüntülendi.

Tesettürde bazı kıyafetler vardır ki mevsimlerle bütünlük kurmakta ve adeta o mevsimin bir kıyafeti olarak bilinmektedir. Bu dönemde de en çok incelenen modeller sonbahar kış modelleri olmuştur. Sonbahar kış mevsimiyle bütünleşen kıyafetlerden bir tanesi de tesettür oduncu gömlek modelleridir.

Bu gömlek modelleri kalın kumaşlardan tasarlandığı için daha çok sonbahar kış mevsimlerinde tercih edilen bir kıyafet olmuştur. Spor tasarımlar şeklinde piyasalarda yerini alan spor giyimi seven tesettürlü bayanlar tarafından sonbahar kış mevsimlerinde ciddi bir alternatif olmuştur. Bazen tek başına kullanılan tesettür oduncu gömlek modelleri bazı durumlarda da tişörtler, badyler ve swetlerle beraber kullanılmaktadır ve bu kıyafetlerle kullanıldığında bazı tarzlarda düğmeler tamamen açık olacak şekilde kullanılmakta bazı durumlarda da birkaç düğmesi açık şekilde kullanılmaktadır. Tesettür oduncu gömlek modelleri özellikle genç tesettürlü hanımların tarzını yansıtan gömlek tasarımlarından bir tanesidir. Özellikle koyu renklerle tasarlanan bu kıyafetlerde daha çok kare desenler bulunmakta ve kıyafette birkaç renk aynı anda kullanılmaktadır. Daha çok siyah, lacivert, haki ve bordo gibi renkler yoğun olarak kullanılan renkler olmuştur. Uzun tasarımlar şeklinde olan bu gömlek modelleri genel olarak pantolonlarla kombin yapılmakta ve pantolonun dışında kalacak şekilde kombinlenmektedir. Farklı kalınlıklarda bulunan tesettür oduncu gömlek modelleri özellikle kot ceket gibi dış giyim ürünlerle kombinlenmektedir.

Bir önceki yazımız olan Sefamerve Sonbahar Kış Tesettür Modelleri başlıklı makalemizde Sefamerve Sonbahar Kış Tesettür Dış Giyim Modelleri, Sefamerve Sonbahar Kış Tesettür Elbise Modelleri ve Sefamerve Sonbahar Kış Tesettür Modası hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:tesettür lamelif giyim
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ