Tesettür Şifon Elbise Modelleri

Tesettür Şifon Elbise Modelleri

Son dönemlerde tesettür giyimde hem genç tesettürlü bayanların hem de orta yaş tesettürlü bayanların en gözde kıyafetlerinden biri de modelleridir. Bizde bu ürünün bir çşidi olan tesettür şifon elbise modelleri hakkında bilgi verip bazı görseller sunmaya çalışacağız.

İlk önce şifonun ne demek olduğunu öğrenelim. Şifon, ipek iplikle dokunan ince bir kumaş anlamına gelmektedir. Hem ipek olması hem de yaz mevsiminin sıcak hava koşullarından dolayı ince olması tesettür şifon elbise modellerini tercih etmek için önemli sebepler olmuştur. Tek parça şeklinde boyundan ayak bileklerine kadar uzanan bu kıyafetler yaz mevsiminin tesettürlü bayanlar tarafından olmazsa olmaz bir kıyafeti haline gelmektedir. Tek renkten oluşan modeller, üst kısmının farklı kısmının farklı renkte olduğu modeller ve desenli modelleri tesettür şifon elbise modellerinin başlıca tasarımlarıdır. Bunlarda yine kendi içerisinde farklı tasarımlar barındırmaktadır. Tek renkten oluşan tesettür şifon elbise modellerinde başlıca renkler siyah, mor ve haki renkleridir, bu çeşitlerde dantelli modeller ön plana çıkmaktadır. Altı farklı üstü farklı modellerde genel olarak beyaz rengin hakim olduğunu görüyoruz etek kısımlarında siyah ve sarı renkleri barındıran tasarımlar oldukça ilgi çekicidir. Desenli modeller de ise açık renklerin hakimiyeti görülmekle beraber desen olarak en fazla çiçek motiflerinin bu ürünlere yakıştığını söylemek yanlış olmaz. Çizgi desenli, karışık desenli ürünlerde tercih edilen tesettür şifon elbise modellerindendir.

Şimdi de farklı markaları ve modacıların tasarımlarından olan tesettür şifon elbise modelleri galerisine göz atalım dilerseniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?