Tesettür Uzun Etek Modelleri

  • 30 Ekim 2019
  • 214 kez görüntülendi.

Her ne kadar bazı kıyafetlerin üretimi tesettürlü hanımlar için olsa bile tesettüre uygun olmadığı için çok fazla benimsenmemekte ve tercih edilmemektedir. Bunlardan bir tanesi de etek modelleridir. Kimi tasarımları kısa olduğu için tercih edilmeyen etek modellerinin en çok tercih edilen tasarımlarında biri de uzun tesettür etek modelleridir.

Tesettürün amacına en uygun olan etek modellerinden biri olan çok fazla tesettürlü hanımın etek tercihinde ön sıralarda yerini almış durumdadır. Her yaştan tesettürlü hanımın tercih ettiği bu tasarımlar farklı kumaşlarla, farklı motiflerle ve farklı detaylarla süslenmektedir. Kimi zaman sade olarak tasarlansa da çoğu tesettür uzun etek modellerinde detaylara yer verilmektedir. Nakış detaylar, dantel detaylar, pile detayları gibi detaylar en çok tercih edilen modellerdir. Farklı ortamlara uyum sağlayabilen uzun tesettür etek modelleri genel olarak göbek çevresinden başlayıp ayak bileklerine kadar uzanabilmektedir. Yüksek bel etek modellerinden farklı olan bu tasarımlarda yükse bel modellerle benzerlik gösteren noktaları vardır. Gerek genç gerek orta yaş gerekse de yetişkin bayanlara hitap edebilen bir kıyafet olan tesettür uzun etek modelleri rahat ve geniş tasarımlar olarak dikilmektedir. Genç hanımlar detayı bol olan tasarımları tercih ederken, yetişkin bayanlar sade modellerden yana tercih kullanmaktadır. Genel olarak tek renk modellerin hakimiyetini gördüğümüz tesettür uzun etek modellerinde desenli modellerde piyasalarda yer edinmiştir. Özellikle gömleklerle kombin yapılan bu tasarımların yazlık ve kışlık modelleri bulunurken ayrıca spor ve klasik modeller olarak ta sınıflandırılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Minel Aşk Tesettür Etek Modelleri başlıklı makalemizde 2020 Minel Aşk Tesettür Etek Modelleri, En Güzel Minel Aşk Tesettür Etek Modelleri ve Minel Aşk Tesettür Etek Kombinleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ