Tesettür Yelekli Takım Modelleri

  • 13 Ekim 2019
  • 232 kez görüntülendi.

Takımlar tesettürlü bayanlar arasında son dönemlerin en çok rağbet gören tasarımları arasında kendine önemli bir yer edinmiş durumdadır. Birçok farklı şekilde tasarlanan tesettür takım modelleri gittikçe daha da popüler hale gelen bir kıyafet modeli olmuştur. Popüler tasarımlar arasında kendine yer edinen birçok farklı tarzda insana hitap etmeyi başarmış ve tesettür dünyasına önemli bir iz bırakmaya başlamıştır.

Tesettür yelekli takım modelleri genel olarak üç parçadan oluşan takım modelleridir. İlk parçasını pantolon veya etek modelleri oluşturmaktadır. Tabi ki pantolonların tercih edilmesi eteklere göre oldukça fazladır. İkinci parça olarak tunik modelleri öne çıkarken az sayıda gömlek ve bluz modelleri de kullanılmaktadır. Tesettür yelekli takım modelinin üçüncü ve önemli parçası yelek modelleridir. İki şekilde karşılaştığımız yelek modellerinin bir tasarımını uzun modeller oluştururken diğer tasarımını kısa modeller oluşturmaktadır. Yelekli tesettür takım modellerinde genel olarak etek, bluz veya gömlek ve kısa yelekler bir kombin örneği olurken, diğer kombini de pantolon, tunik ve uzun yelekler oluşturmaktadır. Tabi ki en çok tercih edileni bu ikinci kombin örneği olmuştur. Tesettür yelekli takım modellerinin genelinde tunik, gömlek ve bluz çeşitleri siyah veya beyaz renkten oluşurken pantolonlar da siyah renkler veya yelek renginin aynısı kullanılmaktadır. Bu tasarımlarda yeleklerde özellikle koyu renkler etkin olurken koyu renklerde kırmızının tonları, mor, mürdüm, lacivert ve bordo renkleri tercih edilirken açık renklerde pudra renginin önemli bir hakimiyeti söz konusudur. Tesettür yelekli takım modellerinde kısa yeleklerde düğmeli modeller öne çıkarken uzun modellerde düğmeli veya kuşaklı modeller rağbet görmektedir.

Bir önceki yazımız olan Varaklı Tesettür Abiye Modelleri başlıklı makalemizde Altın Varaklı Tesettür Abiye Modelleri, En Güzel Varaklı Tesettür Abiye Modelleri ve En Şık Varaklı Tesettür Abiye Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ